Увага! Громадо! Оголошується громадське обговорення щодо перейменування населеного пункту, вулиць, провулків, тупиків Печенізької селищної ради!

Дата: 01.03.2023 16:17

Фото без описуІнформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків Печенізької селищної ради

На виконання вимог законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про географічні назви», «Про засади державної мовної політики», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Постанови Кабінету Міністрів України «Про Заяву Верховної Ради України «Про вчинення російською федерацією геноциду в Україні», з метою подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Печенізька селищна рада пропонує мешканцям долучитися до громадського обговорення з питання перейменування населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків, розташованих на території Печенізької селищної ради Чугуївського району Харківської області, які підлягають декомунізації.

Організатор громадського обговорення: топонімічна комісія при виконавчому комітеті Печенізької селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо перейменування об’єктів Печенізької селищної ради (населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків): топонімічна комісія при виконавчому комітеті Печенізької селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Особа, відповідальна за проведення громадського обговорення: секретар топонімічної комісії при виконавчому комітеті Печенізької селищної ради Чугуївського району Харківської області Максим Мариненко.

Форма проведення громадського обговорення: електронні консультації.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій/електронній формі протягом 30 календарних днів з дати оприлюднення цього інформаційного повідомлення до 01.04.2023 року із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові, адреса проживання особи, номер телефону, яка їх подає.

Поштова адреса та адреса електронної пошти для подання пропозицій (зауважень):

смт. Печеніги, пров. Гагаріна, 17, e-mail: pechenegi-possovet@ukr.net, тел. (05765) 6-15-70, 093-44-68-180

Ви можете надати свою пропозицію через звернення на офіційному сайті Печенізької селищної ради за посиланням: https://pechenizka-gromada.gov.ua/

Юридичні особи подають пропозиції у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх повного найменування, коду ЄДРПОУ та адреси місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження), подання з уживанням ненормативних форм лексики не публікуються та до результатів обговорення не включаються.

Результати громадського обговорення оприлюднюються на офіційному сайті Печенізької селищної ради та її виконавчих органів протягом 14 календарних днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).

Умови надання пропозицій нових назв населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків:

1. Пропозиції щодо найменування та перейменування об’єктів Печенізької селищної ради (населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків), увічнення пам’яті видатних діячів та подій повинні містити історичну довідку та вмотивоване обґрунтування.

2. Увічнення фізичної особи можливо тільки після її смерті та якщо особа:

• внесла вагомий вклад у боротьбу за незалежність країни з Російською Федерацією, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;
  • здійснила героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини або Печенізької селищної ради;
  • зробила значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту територіального підпорядкування, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у разі якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

3. Не допускається повторення вже існуючих назв.

4. Пріоритет мають історичні та довготривалі назви.

5. Назва має бути милозвучною, легко вимовлятися, не викликати неоднозначних асоціацій.

Перелік топонімів Печенізької селищної ради

(населені пункти, вулиці, провулки, тупики), які виносяться на громадське обговорення

Існуюча назва

Пропозиції назв, які пропонується членами комісії