ЗАБОРОНА РИБАЛЬСТВА В ПЕРІОД НЕРЕСТУ

Дата: 31.03.2023 12:32

Фото без описуЗаборона рибальства в період нересту – це захист природних ресурсів та збереження рибних запасів шляхом обмеження лову риби під час періоду її розмноження. Це дозволяє рибам нереститись та забезпечує поповнення популяції.

Заборона риболовлі в період нересту є важливим заходом для збереження рибних запасів та підтримки екологічної рівноваги в водоймах.

Період нересту – це час, коли риби мають можливість просочуватись до місць, де вони влаштовують свої гнізда та відкладають яйця (ікру). Під час цього процесу рибам потрібно максимально сприятливе середовище, щоб вони могли успішно розмножуватися та зберегти популяцію.

Риболовля в період нересту може призвести до зниження кількості риби в водоймах, зокрема, до зменшення кількості риб, які зможуть вижити та вирости до дорослого віку. Це може мати серйозний вплив на екологічну систему водойм та зменшити ресурси для місцевого населення.

Отже, заборона риболовлі в період нересту є важливим заходом для збереження рибних запасів та забезпечення екологічної стійкості водойм. Вона є законодавчо встановлена в Україні та повинна дотримуватися всіма рибалками для збереження природного середовища.

Державна екологічна інспекція у Харківській області попереджає:

➡️ Період нерестової заборони у 2023 році триває з 01 квітня по 30 червня.

В період нересту діють наступні заборони:

- На організацію змагань з рибальства;

- Проведення днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт, з видобутку гравію та піщано-мушлєвої суміші на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах;

- Забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;

- На ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту забороняється пересування плавучих засобів, окрім тих що належать спеціально уповноваженим органам, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.

➡️ Відповідальність за порушення правил рибальства у нерестовий період передбачена ст. 85 КУпАП.

➡️ Окремо слід зазначити, що в наслідок грубого порушення правил рибальства, що спричинило незаконне вилучення водних живих ресурсів порушнику доведеться компенсувати шкоду, яка в рази перевищує розміри адміністративного стягнення.