У Печенізькому центрі первинної медико-санітарної допомоги можна зробити щеплення проти кору

Дата: 02.05.2023 10:15

Фото без описуЗа інформацією директора центру первинної медико-санітарної допомоги Печенізької селищної ради Олександра Жадана, в медичному закладі в наявності є вакцини КПК та Пріорікс.

Для уточнення інформації телефонуйте: 05765-6-14-95

_____________________

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас і так вистачає ворогів!

В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань:

- туберкульозу

- поліомієліту

- дифтерії

- кашлюка

- правця

- кору

- гепатиту В

- гемофільної інфекції

- краснухи

- епідемічного паротиту

Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Ви можете зробити їх в медичному закладі безоплатно.

Переривання планової вакцинації навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

В останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Відтак, ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року виявили другий випадок захворювання. Тепер в країні зафіксовано і спалах кору.

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.

Департамент охорони здоров’я Харківської ОВА інформує, що останній спалах кору на Харківщині зафіксували у 2018-2019 роках. Проте лікарі наголошують: кір – небезпечне та заразне інфекційне захворювання. Аби уберегтися від інфікування, необхідна вчасна вакцинація.

Дітям потрібно проводити щеплення 2 рази – у віці 12 місяців і 6 років, відповідно до графіка щеплень. Якщо доросла людина не вакцинувалася раніше або не має відомостей про щеплення, то необхідно пройти консультацію у сімейного лікаря й у разі його рекомендації - зробити щеплення, - зазначають медики.

За останні 3 місяці в області вакцинувалися майже 3500 осіб.