Виплати цивільним особам постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 29.05.2023 08:54
Кількість переглядів: 53

Фото без описуДо системи безоплатної правової допомоги за допомогою мобільного додатку «Безоплатна правова допомога» звернувся Клієнт, який отримав мінно-вибухову травму та отримав інвалідність, з питанням: «Як отримати статус постраждалої особи?»Юристи системи безоплатної правової допомоги надали відповідь, що на законодавчому рівні досі не визначені категорії осіб, що належать до постраждалих внаслідок збройної агресії проти України.


Однак на законодавчому рівні закріплена підтримка осіб з інвалідністю внаслідок війни, у разі отримання інвалідності внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО/ООС чи заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Постраждалі від вибухонебезпечних предметів мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення. Зокрема, це стосується:
дітей віком до 18 років, яким встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
осіб від 18 років на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії.

РОЗМІР ОДНОРАЗОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ:

1. для особи з інвалідністю І групи та для дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років – у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;


2. для особи з інвалідністю ІІ групи та для дитини з інвалідністю до 18 років – у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;


3. для особи з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

ЩОРІЧНА ДОПОМОГА НА ОЗДОРОВЛЕННЯ:
1. особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю – 40% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;


2. особам з інвалідністю III групи – 35% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

✔Призначення одноразової компенсації та щорічної допомоги проводяться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:
- заява на отримання компенсації та допомоги надаються;
- копія паспорта громадянина України (або копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця);
- копія свідоцтва про народження постраждалої дитини віком до 14 років;
-копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
- рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, або про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, або рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
- копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії «дитина з інвалідністю» (дітям віком до 18 років).

✔Одноразова компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами.
Щорічна допомога – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Важливо, що таке звернення подається щороку.

✔Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтеся до Печенізького бюро правової допомоги Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт.Печеніги, вул. Б.Хмельницького, 1-А, 2 поверх, 5 кімната; попередньо можна записатись на прийом по тел. 0633552118.

Також, отримати безоплатну правову допомогу можна наступним чином

●Усну консультацію можна отримати у контактному центрі системи безоплатної правової допомоги: БПД: 0 800 213 103 (дзвінки у межах України безкоштовні).
Номер для дзвінків з Telegram: https://t.me/+380677213103

● Якщо потрібно отримати правову допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот: https://t.me/LegalAidUkraineBot

● Усі сервіси системи БПД: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Печенізьке бюро правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь