Відділ культури та туризму Печенізької селищної ради

Дата: 07.07.2023 11:17

Фото без опису24 червня за старим стилем, а 7 липня за новим - день літнього сонцестояння. Це символізує народження літнього сонця - Купала або Купайла. Так наші предки називали в давнину сонце. Цьому дню жінки та дівчата завжди приділяли велику увагу. Притримувалися всіх обрядів - ходили вранці по росі босами ногами, збирали в полі квіти, які сушили та використовували для лікування дітей та дорослих. Увечері збирали на березі річки хмиз та робили багаття, через яке вночі стрибали разом з хлопцями та чоловіками. Наряджали святкове деревце, яке прикрашали квітами та стрічками. Плели вінки, а потім пускали їх на воду, щоб дізнатися своє майбутнє.

Всі ці обряди мали глибокий зміст. Так задобрювали Сонце на гарні врожаї, здоров'я, продовження роду.

6 липня працівники Мартівсьвської філії ім. І Добрянського КЗ "Центральний будинок культури Печенізької селищної ради"до святкового дійства долучили мартівчан. З розповіді ведучої дізналися про історію свята, потім всі разом наряджали " гільце" - " Марену", грали в веселі ігри. Майстер клас з плетіння віночків провела Данчук Ірина. Всі залюбки виготовляли собі віночки. Не залишилися осторонь батьки дітей. Вони теж допомагали дітям. Всі разом, вже на березі водосховища, втопили "Марену" та пустили на воду свої віночки.