ДНІ В ОКУПАЦІЇ: СУСІДСТВО З ВОРОГОМ, ЧЕРЕЗ ЯКЕ ДОВОДИТЬСЯ ПЕРЕТИНАТИ МЕЖУ ЗАКОНУ

Дата: 07.07.2023 09:15
Кількість переглядів: 130

Фото без описуЖиття в окупації складне та непередбачуване. Поряд з ворогом не діють закони цивілізованого світу, ба більше криміногенне оточення провокує на злочини, від вчинення яких іноді залежить порятунок власного життя та здоров’я.

Метод впливу, що допомагає загарбникам долати спротив та непокору місцевого населення, називається фізичним примусом. Це дії, які характеризуються заподіянням болю, нанесенням фізичних травм чи позбавленням волі. Подібне має на меті змусити українців виконувати вказівки ворога, навіть якщо вони є неправомірними та суперечать дійсній волі самої людини. Прикладами таких вимог  є:

  • шпигунство за позиціями Збройних сил України;

  • участь в організації та проведенні «референдумів»;

  • сприяння у поширенні наративів рф тощо.

Тож яка відповідальність чекає на громадян, що вимушено погодилися прийняти умови представників країни-агресора?

Особи, котрі вчинили суспільно небезпечне діяння, аби врятуватися від знущань, притягуватися до відповідальності не будуть. Стаття 40 Кримінального кодексу України гарантує за наявності доказів примусу повний правовий імунітет.

Для отримання юридичної консультації ви можете звертатися до контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь