Про дотримання правил охорони електричних мереж та пожежної безпеки

Дата: 23.08.2023 14:48

Фото без описуПро дотримання правил охорони електричних мереж та пожежної безпеки.

Харківський регіональний центр обслуговування мережі (РЦОМ) Східного територіального управління обслуговування мережі ПрАТ «Укренерго» звертається до жителів та землевласників громади з питанням щодо дотримання вимог «Правил охорони електричних мереж».

Електричними мережами, які експлуатуються Харківським РЦОМ, являються повітряні лінії електропередачі напругою 330 кВ. Розмір охоронних зон повітряних ліній електропередачі 330 кВ встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань 30 метрів.

В межах охоронних зон повітряних ліній електропередачі без письмової згоди Харківського РЦОМ, у відданні якого перебувають ці мережі, забороняється виконувати наступні дії:

• Будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд
  • Здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубання та висаджування дерев
  • Розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження
  • Створення сміттєзвалищ, відкриття кар’єрів
  • Полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших матеріалів
  • Розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи
  • Розташування автозаправних станцій або інших сховищ паливо-мстильних матеріалів
  • Накидати струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі
  • Влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту
  • Проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери
  • Переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні
  • Забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

З усіх питань, що стосується виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі Харківського РЦОМ Вам потрібно звернутися за адресою: м.Харків, вул. Ковтуна,4 тел. (057)7301128,+38(073)4122574.

У випадках виявлення в охоронних зонах ПЛ вибухонебезпечних предметів повідомляйте черговому диспетчеру цілодобово по тел. (057)7312353.