ЯК І ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ СТАТУС ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ? СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ПЕЧЕНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Дата: 31.08.2023 09:34

Фото без описуУ зв’язку зі збройною агресією російської федерації, що призвела до тимчасової окупації частини території України, а також до того, що на сході України гинуть, отримують поранення та зазнають різних видів насильства діти, та відповідно до частини 6 статті 30-1 Закону України «Про охорону дитинства» Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2017 року №268 зі змінами від 01.06.2023 року).

✔️Хто має право на отримання статусу дитини, що постраждала від війни?

Його можуть отримати діти, а також особи, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягли 18 років, і в результаті таких обставин:

•отримали поранення, контузію, каліцтво;

•зазнали фізичного, сексуального насильства;

•були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

•залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

•незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

•зазнали психологічного насильства.

До 3 червня 2023 коло постраждалих діток обмежувалося територіями Донецької та Луганської областей, наразі - формулювання загальне - особи, постраждалі від збройної агресії РФ.

✔️Як отримати цей статус та які документи потрібні?

Звернутися із заявою до служби у справах дітей:

•за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;

•за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/ не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій РФ;

•за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

✔️Треба подати наступні документи:

•заяву про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

•згоду на обробку персональних даних.

•свідоцтво про народження дитини або інший документ, що посвідчує особу дитини;

•документ, що посвідчує особу заявника;

•документ, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

•довідка про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);

•паспорт громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

•паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

•витяг з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

✔️Також до заяви додаються документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання статусу «дитини війни» (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо).

✔️Звернутися із заявою можуть

•батьки;

•інші законні представники;

•близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);

•вітчим, мачуха;

•представник органу опіки та піклування;

•дитина, якій виповнилося 14 років.

✔️Рішення про надання/відмову в наданні статусу приймає орган опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів, що подавалися.

Рішення про відмову може бути оскаржено в суді.

✔️Шановні батьки, якщо у вас виникли будь-які питання, служба у справах дітей Печенізької селищної ради надасть допомогу у їх вирішенні.

☎️ Конт. телефони: 05765-6-12-76, 6-15-70

Адреса: смт Печеніги,

вул. Незалежності, 48, каб.7.

Прийомні дні: понеділок: з 8-00 до 17-00; п’ятниця: з 8-00 до 16-00 (обідня перерва - 12.00 - 13.00).

Будемо раді вам допомогти!

Фото без опису​​​​​​