Про дотримання правил охорони електричних мереж

Дата: 11.09.2023 10:08

Електричними мережами, які експлуатуються Харківським РЦОМ, являються повітряні лінії електропередачі напругою 330 кВ. Розмір охоронних зон повітряних ліній електропередачі 330 кВ встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань 30 метрів.

В межах охоронних зон повітряних ліній електропередачі без письмової згоди Харківського РЦОМ, у відданні якого перебувають ці мережі, забороняється виконувати наступні дії:

• будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд;
  • здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубання та висаджування дерев;
  • розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження;
  • створення сміттєзвалищ, відкриття кар’єрів;
  • полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших матеріалів;
  • розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи;
  • розташування автозаправних станцій або інших сховищ паливо-мастильних матеріалів;
  • накидати струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі;
  • влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту;
  • проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери;
  • переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні;
  • забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

З усіх питань, що стосується виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі Харківського РЦОМ, звертайтеся за тел.:

• (057) 730-11-28, (057) 730-11-60 – Харківський РЦОМ, відділ експлуатації ліній;
  • (057) 731-23-53 (цілодобово) – черговий диспетчер.