УВАГА! Профілактичні щеплення котів та собак проти сказу в селі Борщова!

Дата: 03.10.2023 14:19

Фото без описуЧугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Печенізької районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті:

✔с. Борщова – 04.10.2023.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Також власники тварин для здійснення щеплення проти сказу можуть звернутися до Печенізької дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою:

пров. Береговий, 8, смт. Печеніги, Чугуївського району, Харківської області, тел.☎️+380688939799, ☎️+ 380960824723.

Графік роботи: Пн- Чт з 8.00 до 16.45, Пт з 8.00 до 15.45.

Симптоми сказу в собак:

• млявість, відмова від їжі,

• труднощі при ковтанні,

• хриплий голос,

• слинотеча,

• до води байдужа — гідрофобії нема (вона з'являється частіше за все в людей!),

• зазвичай на другий день починається період збудження - собака нервує, може розгризати рани, їсти неїстівні предмети, намагається сховатись,

• може тікати з дому і за день пробігати великі відстані - до 50 км за добу,

• несподівана зміна поведінки - агресія чи навпаки підвищена ласкавість.

При класичній картині період збудження триває 3-4 дні, гине тварина на 6-8 день хвороби.

Симптоми сказу в котячих:

• зростаюче збудження,

• агресія,

• труднощі при ковтанні,

• хриплий голос,

• слинотеча,

• під час нападу важко визволити постраждалу частину через спазм жувальних м’язів.

Найбільш небезпечною формою перебігу сказу в котячих є тиха форма (симптоми: відвисає хвіст, відвисає нижня щелепа, проявляються розлади нервової системи, з’являється хиткість ходи).

Симптоми в диких тварин проявляються у вигляді аномальної поведінки – втрата страху.

За статистикою, саме кішки є найчастішою причиною зараження людей.

Пам’ятайте, щеплення від сказу залишається поки що єдиним засобом запобігання цьому захворюванню!

Вакцинацію тварин необхідно проводити перший раз у 3 місячному віці. У подальшому — один раз на рік.

Вакцина проти сказу є безкоштовною. Вартість послуги профілактичного щеплення становить 9,80 грн.