ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
10 жовтня відзначається Всесвітній день ментального здоров’я. Що таке ментальне здоров’я? Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя/
Сучасне українське суспільство щоденно відчуває негативний вплив війни Це стало серйозним викликом для кожного з нас. Депресія, тривожний розлад та посттравматичний стресовий синдром – такі психічні розлади, на думку експертів ВООЗ, загрожують українцям під час війни. Реакція психіки людини буває різною: від помірного і тимчасового стресу, до важких психічних травм, які мають негативні наслідки для здоров’я,
За ініціативою першої леді Олени Зеленської діє Всеукраїнська програма ментального здоров’я і має просту життєву назву «Ти як?», що має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення і визнання власного психічного стану і хоча б приблизної оцінки ступеня його «кризовості». Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.
Дізнатися більше про програму можна на http://howareu.com
Військові психологи радять тим, хто зазнав горя через війну, перш за все переїхати у відносно безпечне місце, де не стріляють і нема постійної прямої загрози життю. Після цього слід почати займатися рутинними справами: застеляти ліжко, готувати їжу, ходити на прогулянку. Це допоможе відчути життя. Попри сум і відчуття спустошеності ліпше шукати спілкування з іншими людьми, адже люди, які пережили подібну травматичну подію і вийшли з того стану, можуть допомогти повернутися до життя.
Чого ж прагне наша психіка для благополуччя, психологічного комфорту і здоров’я?
- Безпеки, не тільки фізичної, але й психологічної, соціальної;
- Поваги до себе, до своїх здібностей, може ще й нереалізованих, до своїх талантів, які треба виявляти й розвивати;
- Емоційної підтримки від свого оточення, близьких і колег;
- Однодумців, з якими цікаво, з якими можна поділитись своїми думками і які тебе зрозуміють;
- Вміння правильно реагувати на стреси, зменшувати негативні наслідки стресу на своє здоров’я, настрій, працездатність.
Отже, психічне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів. Це – створення оточення, що підтримує наше ментальне здоров’я, екологічного оточення, збереження природи як зовнішньої, так і внутрішньої, нашого внутрішнього світу, створення атмосфери Добра, Поваги, Знання.
У прикріплених файлах – корисна інформація щодо підтримки ментального здоров’я.