8 грудня в Печенізькій громаді відбудеться день донора! Пропонуємо об’єднати зусилля і здати кров на порятунок тих, хто зараз цього дуже потребує

Дата: 16.11.2023 18:50

Фото без описуШановні жителі Печенізької громади! В спільній справі важлива будь-яка участь. Пропонуємо об’єднати зусилля і здати кров на порятунок тих, хто зараз цього дуже потребує.

Разом з Харківським обласним центром служби крові ми організовуємо День донора і запрошуємо вас долучитись.

Коли і де?

✔8 грудня 2023 року
✔Центр первинної медико-санітарної допомоги, смт Печеніги

Хто може здавати кров?

• вік від 18 років,

• вага, більша ніж 50 кг,

• відсутність протипоказань:

абсолютних: ВІЛ, сифіліс, цукровий діабет, важкі хвороби серцево-судинної системи, гепатит В та С, будь-яке онкозахворювання, туберкульоз, хронічна ниркова недостатність, псоріаз, епілепсія, судоми, короткозорість більше, ніж – 6, ампутації (крім жовчного та апендиксу), трансплантація, психічні хвороби тощо,

тимчасових: інфекційні захворювання (+ 2 тижні після одужання), грип (+ 2 тижні після одужання), коронавірус (+ 4 тижні після одужання), гепатит А (+ 1 рік після одужання), тату й пірсинг (пів року після процедури), операції (+ пів року після втручання), вагітність (+ пів року після пологів), щеплення «живою» вакциною (1 місяць після процедури) тощо.

Перед донацією ознайомтесь з повним переліком умов на сайті Харківського обласного центру служби крові за посиланням:

✔Якщо маєте додаткові питання щодо можливості здавати кров, зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря.

Як підготуватись до донорства?

• легко поснідати, але без кави,

• напередодні не їсти важку смажену, гостру, копчену їжу, молочку, шоколад, банани, яйця,

• не пити алкоголь за 2 доби до процедури,

• не палити за годину до та після донації,

• не приймати за 2 тижні до процедури антибіотики, та за 10 днів – анальгетики та саліцилати.

Донорство крові корисне для здоров’я.

Перед донацією обов’язково зареєструйтесь за номером: ☎️ 05765-6-14-95