Правильне харчування для дітей

Дата: 22.11.2023 15:47
Кількість переглядів: 72

Фото без описуЩоб дитина росла здоровою та активною, потрібно враховувати чимало аспектів, один з них – правильне харчування. Харчування формує розвиток інтелекту та центральної нервової системи, забезпечує стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Вчені склали перелік найбільш небезпечних для дитячого організму продуктів. До десятки потрапили наступні.

1. Чипси – це джерело жирів, вуглеводів, маси барвників, підсилювачів смаку та канцерогенів. Крім цього, чипси можуть у рази збільшити ризик виникнення раку, спровокувати хвороби судин, анемію, гіпертонію, розлад травлення, гастрит.

 2. Солодкі газовані напої. Одна тільки шкода. Як правило, у них містяться консерванти (аспартам і бензоат натрію), які здатні не тільки змінювати поріг чутливості смакових рецепторів, але й викликати неконтрольовані спалахи гніву, агресії, депресії або паніки, млявість, алергічні реакції, у великих кількостях навіть харчові отруєння та порушення серцевої діяльності.

3. Фаст-фуд, шаурма, біляші, картопля фрі, бургери тощо – не дитяча їжа. Усе це смажиться у великій кількості олії. Найлегшим наслідком вживання таких «смаколиків» може стати харчове отруєння чи розлад шлунка, а ось у майбутньому – ця «дієта» загрожує ожирінням, порушенням обміну речовин, хворобами нирок та судин.

4. Копченості та ковбаси. У нинішній продукції цього ряду більше трансгенної сої, ніж м'яса, плюс бензопірен і фенольні сполуки, а це ті самі канцерогени.

5. Продукти із глутаматом натрію (Е621). Ця добавка здатна значно змінювати смакове сприйняття, викликати головний біль, млявість, судинні спазми та порушення обміну речовин. Читайте склад усього, що купуєте для дитини, та не вибирайте товари харчування з позначкою Е621.

 6. Маргарин. Суцільний генномодифікований жир. Для малюка він небезпечний у чистому вигляді і як складова ласощів (тістечка, тортики, листкове тісто, креми). Крім ожиріння та порушень ліпідного обміну, можна спровокувати розвиток діабету.

7. Кава та енергетики. Якщо дорослий організм ще зможе впоратися з такими напоями, то дитячий однозначно ні. Наслідком їх вживання може стати нервове виснаження, безсоння, напади безпричинного страху, алергічні висипи та хвороби нирок.

8. Жувальні гумки та желейні цукерки. Джерело численних шкідливих барвників, загусників, стабілізаторів, консервантів та іншої хімії. Як мінімум, прямий шлях до ожиріння, карієсу та розладу шлунка.

9. Шоколадні батончики – це висококалорійна бомба з масою генномодифікованих продуктів та хімічних добавок.

 10. Майонез та кетчуп. Якщо малюк не представляє свого раціону без цих соусів, краще робити їх самостійно з натуральних продуктів.

 

Як навчити дитину правильно харчуватися?

    • будьте прикладом та їжте корисну їжу;
    • дотримуйтесь режиму харчування, час прийому їжі повинен бути фіксованим;
    • вголос звертайте увагу, як їжа пахне та виглядає;
    • запропонуйте дитині разом приготувати їжу або доручіть їй нескладну дію, наприклад, прикрасити страву за її бажанням;
    • залучайте дитину до вибору та купівлі продуктів, звертаючи увагу на корисність тих чи інших товарів;
    • не давайте шкідливу їжу як винагороду;
    • вимикайте телевізор та інші гаджети під час їди;
    • не заохочуйте дитину за те, що вона їсть корисну їжу;
    • не тримайте вдома цукерки, печиво та інші солодощі, а замість них поставте вазу із фруктами, ягодами та горіхами.

 По можливості, з раннього дитинства не варто привчати дитину до солодощів, цукру, тістечок тощо.

Здоров'я вам та вашим діткам!

 

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь