ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СМТ ПЕЧЕНІГИ!
На території смт Печеніги, в районі вул. Незалежності, 38, 40, зафіксовано випадок сказу тварини.
У зв’язку із підтвердженими результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, спеціалістами Печенізької дільниці ветеринарної медицини,
В ПЕРІОД З 16 ПО 19 ГРУДНЯ 2023 РОКУ, БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ПОДВІРНИЙ ТА ПОКВАРТИРНИЙ ОБХІД ІЗ ПРОВЕДЕННЯМ ВИМУШЕНОЇ ВАКЦИНАЦІЇ домашніх тварин (собак, котів, великої рогатої худоби та дрібної рогатої худоби)
за наступними адресами в смт Печеніги:
- Вул. Незалежності (від №17 до №57)
- Пров. Незалежності (від №18 до №52)
- Туп. Поштовий
- Пров. Молодіжний (Гагаріна)
- Пров. Карапиша
- Пров. Дачний (від №15 до вул. Харківської)
Контактний телефон для довідок: 068-893-97-99 (Шевченко Р.П.)
Довідково.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується важким ураженням центральної нервової системи і за відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває від 7 днів до 3 місяців, але може збільшуватися до 1 чи 3 років, залежно від місця, кількості й глибини укусів, віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
Найперше, що варто зробити після укусу будь-якої тварини (можна не знати, хвора вона на сказ чи ні), це добре промити рану мильною водою (краще господарським милом). Це механічно очистить рану, виведе з неї слину та бактерії, а також нейтралізує вірус та створить лужне середовище. Після промивання та обробки рани потрібно накласти антисептичну пов’язку і негайно звернутись по медичну допомогу. Зволікати не можна.
Для профілактики сказу важливо регулярно вакцинувати свійських тварин, не торкатися диких чи безпритульних та уникати контактів з потенційно небезпечними.
Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного!