Графік проведення профілактичних щеплень собак та котів проти сказу в селах Мартове та Артемівка
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Печенізької районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 17.01.2024 по 19.01.2024, 22.01.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населених пунктах: с. Мартове, с. Артемівка.
Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.
Також власники тварин для здійснення щеплення проти сказу можуть звернутися до Печенізької дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: пров. Береговий, 8, смт. Печеніги, Чугуївського району, Харківської області, тел.+380688939799. Графік роботи: Пн- Чт з 8.00 до 16.45, Пт з 8.00 до 15.45.
Профілактичне щеплення убезпечить тварину від зараження сказом протягом 1 року.
Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку.
Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити! Найдієвіший спосіб – це вакцинація!
Вакцина проти сказу є безкоштовною, вартість послуги профілактичного щеплення становить 11,05 грн.
ДОВІДКОВО.
Сказ — це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції. Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:
-
укус;
-
подряпину та мікроушкодження шкіри;
-
потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.
Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі; в останні роки збільшилась роль котів, які нерідко мають спільні з лисицями території лову мишей, досить часто хворіють на сказ також сільськогосподарські тварини.