Селище міського типу ПЕЧЕНІГИ змінює статус. Від 26 січня 2024 року СЕЛИЩЕ МІСЬКОГО ТИПУ Печеніги Чугуївського району Харківської області СТАЄ СЕЛИЩЕМ Печеніги

Дата: 27.01.2024 10:38

Фото без опису26.01.24р. набув чинності Закон України від 28.07.2023 3285-ІХ «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Закон оновлює класифікацію населених пунктів та визначає порядок їх утворення та ліквідації, перейменування, а також зміни статусу.

Законом визначено, що населені пункти, які до набуття цим Законом чинності відносились до категорії селищ міського типу, з 26 січня 2024 року відносяться до категорії селищ. Тобто селище міського типу Печеніги стає селищем Печеніги.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ ІЗ НАБУТТЯМ ЧИННОСТІ ЗАКОНУ?

▪️Відтепер містом вважається населений пункт із компактною багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб

▪️Селищем вважається населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тис. осіб

▪️Селом вважається населений пункт із садибною забудовою та населенням менш як 5 тис. людей

▪️У новому законі більше немає визначення «селище міського типу». Тобто СМТ в Україні більше не буде.

▪️З'являється нове поняття - «поселення». Згідно із законом, поселення - це компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.

▪️Відтепер всі «міста обласного значення», «міста районного значення» - стають просто «містами», а «селища міського типу» стають просто «селищами».

✔ Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна статусу населеного пункту не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказано стару назву, залишаються дійсними.