📌До уваги жителів селища Печеніги!

Дата: 20.02.2024 09:30

✅ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ!

_________________________

З метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Печенізької дільниці ветеринарної медицини

✅22 лютого 2024 року з 09.00 год

будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу по наступним вулицям та провулкам:

✅вул. Зінченка,

✅пров. М.Кулика,

✅вул. Чурилова,

✅пров. Чурилова.

✔️Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

✔️Також власники тварин для здійснення щеплення проти сказу можуть звернутися до Печенізької дільниці ветеринарної медицини за адресою: пров. Береговий, 8, смт. Печеніги, Чугуївського району, Харківської області, тел.+380688939799.

Графік роботи: понеділок- четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00.

✔️Профілактичне щеплення убезпечить тварину від зараження сказом протягом 1 року.

✔️Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку.

✔️Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити! Найдієвіший спосіб – це вакцинація!

✅Вакцина проти сказу є безкоштовною, вартість послуги профілактичного щеплення становить 11,05 грн.

📌ДОВІДКОВО.

Сказ - це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури.

Сказом частіше хворіють дикі тварини - вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні тварини і люди.

Ознаки сказу дуже різноманітні. Найбільш характерні - слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.

Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос - пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з'являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.

Найбільш небезпечна інша форма сказу - тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.