ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ТА ГОСТЕЙ ПЕЧЕНІЗЬКОЇ ГРОМАДИ! Нагадуємо, в умовах військового стану відвідувати ліси в Харківській області - ЗАБОРОНЕНО!

Дата: 11.04.2024 09:58

Фото без описуУ Слобожанському лісовому офісі нагадують про пожежну небезпеку у лісах!

У лісах Харківщини розпочався пожежонебезпечний період, що триватиме до кінця осені. Цей період є особливо небезпечним для лісових масивів через високий ризик виникнення загорянь.

Як свідчить статистика, 95% усіх пожеж виникає з вини населення. Найчастіше - через випалювання сухої трави поблизу лісів, необачно кинутий недопалок або ж непогашене багаття у лісі. Усі ці дії є причинами загорянь у лісах, які призводять до значних матеріальних збитків та завдають непоправної шкоди екосистемі.

Лісівники нагадують, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багаття у лісі та лісосмугах;

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських заходів;

- палити, кидати у лісі та лісосмугах непогашені сірники та недопалки;

- залишати у лісі просочене мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Нині перебувати у лісі небезпечно, а тим паче розводити багаття! Будьте обережні! Бережіть ліс від вогню!