БЕЗБАР’ЄРНИЙ СЛОВНИК: ЛЮДИ З ПОРУШЕННЯМИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА

Дата: 07.05.2024 09:23

Фото без описуДосить популярним є словосполучення «люди з аутизмом». Проте більш допустимо використовувати термін «розлад аутистичного спектру», говорячи про людей з порушеннями розвитку головного мозку та вродженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Якщо ж людина в спектрі просить називати його «аутистом», варто з повагою ставитися до такого його бажання.

Щодо словосполучення «людина дощу», то ця метафора стала активно вживаною після відомого однойменного фільму. Але у побутовій та професійній сферах краще такі метафори не використовувати, а дотримуватися коректної термінології.

Довідково: вебресурс «Довідник безбар’єрності», окрім словника з правильними толерантними визначеннями різних верст населення, містить і консультації по взаємодії у стресових ситуаціях, слушні поради у воєнний час та багато іншої корисної інформації: https://bf.in.ua/