Харківщина – серед лідерів за кількістю проєктів в екосистемі DREAM 23 травня 2024 | 17:23

Дата: 24.05.2024 09:41
Кількість переглядів: 100

Попри складну ситуацію, в області триває реалізація проєктів відновлення.

Фото без опису

Громади Харківщини активно використовують можливості Цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням DREAM. Днями кількість проєктів, які має область в екосистемі, перетнула позначку в 500, і за цим показником наш регіон впевнено посідає 2 місце в загальноукраїнському рейтингу. Серед ініціатив Харківщини – не лише проєкти з відновлення пошкодженого ворогом житла, медичних чи освітніх закладів. В екосистему DREAM також заведені проєкти з реконструкції будинків культури, спортивних споруд, ремонту доріг тощо.

65 проєктів відновлення внесені на публічний портал Департаментом капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації. Це проєкти капітального ремонту, що фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Серед них – будівля Обласної дитячої клінічної лікарні, яка зазнала значних пошкоджень від ворожих ударів. Також у переліку – житлові будинки у Харкові, Ізюмі, Балаклії, гуртожитки, освітні заклади та Центри первинної медико-санітарної допомоги.

Окрім цього, громади Харківської області активно долучилися до ініціативи Міністерства освіти і науки України щодо подачі через DREAM заявок на отримання субвенції для капітального ремонту та будівництва укриттів в школах.

“Цьогоріч на капітальний ремонт та будівництво укриттів у школах у державному бюджеті закладено 2,5 мільярда гривень. Зокрема для потреб Харківщини заплановано спрямувати 500 млн грн. Громади області активно долучилися до процесу створення заявок. Наше спільне завдання – аби школярі могли навчатися офлайн та мали поруч надійне укриття. Завдяки функціоналу екосистеми DREAM цей процес буде максимально прозорим та зручним для моніторингу й контролю”, – коментує начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) – державна цифрова екосистема, яка забезпечує прозору та підзвітну відбудову, ефективне управління процесами будівництва, моніторинг і контроль над проєктами відновлення.

Місія цифрової екосистеми DREAM – зробити відбудову України прозорою та підзвітною, а також об’єднати в одному місці потреби та потенційних інвесторів. Наразі використання екосистеми є добровільним, проте понад 1000 громад, обласних адміністрацій, міністерств та відомств вже внесли до системи понад 4000 проєктів відновлення.

“В екосистему DREAM заведені усі регіональні проєкти, які фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а також проєкти, що отримують підтримку від Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, Європейського інвестиційного банку, урядів Німеччини, Литви, Швейцарії тощо. Всі вони доступні для вивчення й аналізу у вигляді відкритих даних. У квітні вперше екосистему використали для збору й оцінки заявок на державну субвенцію на облаштування укриттів у закладах освіти. Згодом можливості DREAM планується використати для збору заявок на фінансування проєктів облаштування харчоблоків”, – зазначає керівник Проєктного офісу DREAM, регіональний керівник Open Contracting Partnership Віктор Нестуля.

Екосистема DREAM інтегрує дані з 9-ти урядових ІТ-систем та реєстрів, щоб створити єдиний цифровий маршрут впровадження проєкту, та дозволяє Уряду, донорам і громадянам ефективніше співпрацювати й визначати майбутні пріоритети.

Для аналізу даних створений публічний модуль аналітики, кожен охочий може отримати дані щодо кількості проєктів в областях, громадах, секторах економіки, джерелах фінансування та ін.

Партнером із впровадження екосистеми DREAM у Харківській області є ГО “Інститут аналітики та адвокації”. Консультації щодо роботи з публічним порталом громадам Харківщини надає регіональна координаторка Марія Листопад: +38(095) 137 32 62, lystopad@iaa.org.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь