ОСОБЛИВОСТІ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ЗА УМОВ ВОЄННОГО ЧАСУ
Аліменти – це обов’язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї інших, які потребують цього.
Основні зміни у порядку стягнення аліментів на період дії воєнного стану, які надають можливість вирішити деякі проблемні питання з цього приводу для громадян:
- Нотаріальний договір: а) працюють не всі нотаріуси; б) нотаріус має право оформляти аліментний договір на звичайному аркуші паперу (з дотриманням низки правил), а не лише на спеціальному бланку.
- Звернення до суду з питання стягнення аліментів: бойові дії та тимчасова окупація перешкоджають здійсненню правосуддя на деяких територіях, тому територіальна підсудність окремих судів тимчасово змінилася. Щоб правильно визначити, до якого суду звертатись, необхідно знайти відповідь на це юридичне питання на сайті Верховного суду:
https://supreme.court.gov.ua/supreme/gromadyanam/terutor_pidsudnist/
Важливо! Аліменти з військовослужбовців стягуються лише з тих доходів, що мають постійний характер (тобто не зі 100 000 грн умовно, а з 20 000 грн). Це регламентує постанова Кабміну«Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб».
Нагадаємо, що:
- аліменти можна стягувати на дітей до 18 років або до 23 років (якщо дитина навчається в університеті);
- щоб стягувати алiменти, не обов’язково бути розлученим;
- якщо мирним шляхом аліменти батько/або мати не платять, потрібно звертатись до суду;
- за подання заяв до суду в справах про аліменти судовий збір не сплачується;
- право на аліменти маютьне лише діти, але й непрацездатні батьки (пенсіонери або люди з інвалідністю) від дітей;
- крім аліментів, є щедодаткові витрати(наприклад кошти, які сплачують за гуртки, вивчення іноземних мов, танці, або пов’язані з лікуванням), додаткові витрати можна стягнути також в судовому порядку;
- один (одна) з подружжя, що виховує дитину до 3 років, має право отримувати аліменти від іншого подружжя на себе.
Розмір аліментів, визначений за рішенням суду, можна потім збільшити або зменшити через суд.
Я випадку, якщо особа злісно ухиляється від сплати аліментів, її можна притягнути до кримінальної відповідальності – для цього слід звернутися до поліції. ⠀
Бажаєте отримати правову допомогу онлайн? Гугл-форма за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1SlV3vNlWjEaPazalwWvpP2Oh_whgZY6-xhmTtNXicfs/viewform?edit_requested=true
Заповніть та отримайте консультацію від фахівця Чугуївського відділу з надання безоплатної вторинної правничої допомоги. Консультації безоплатні для всіх категорій громадян.
Печенізьке бюро правничої допомоги