ЯК ВИЗНАЧИТИ ПОХОДЖЕННЯ ДИТИНИ, БАТЬКИ ЯКОЇ НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ШЛЮБІ?

Дата: 04.07.2024 11:36
Кількість переглядів: 44

Фото без описуКоли у подружжя народжується дитина, її походження само собою не викликає питань. Проте, якщо батьки малюка не перебувають в офіційному шлюбі, а чоловік виявив бажання визнати своє батьківство, Сімейний Кодекс України надає право подати до органів державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про визнання цього факту.

 

🖌Слід зауважити, що така заява може бути подана як до, так і після народження дитини, одночасно при здійсненні реєстрації народження або вже після неї, за місцем проживання батьків або за місцем зберігання актового запису про народження.

 

Які ж документи потрібні?

  • спільна заява батьків про визнання батьківства у письмовій формі;
  • паспорти або паспортні документи, які посвідчують особи батьків (одного з них);
  • документ про сплату держмита.

 

Разом з тим, у заяві має бути зазначено, яке прізвище буде надане дитині – одного з батьків чи подвійне, утворене шляхом з’єднання обох прізвищ.

 

Важлива деталь: якщо немає змоги подати заяву особисто, це можливо зробити через представника, повноваження якого нотаріально засвідчені дорученням. Ще один можливий варіант – надіслати заяву поштою, за умови нотаріального засвідчення справжності підпису заявника на ній.

 

Слід зауважити, що визнати батьківство має право як чоловік, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, так і чоловік, одружений з іншою жінкою. Водночас право визнати себе батьком дитини не обмежене віком, проте, якщо мовиться про неповнолітню особу – орган ДРАЦС обов’язково має попередити батьків, опікуна чи піклувальника неповнолітнього про запис його батьком.

 

Серед іншого, якщо чоловік не визнає себе батьком дитини або ж навпаки, впевнений, що дитина його, попри оскарження жінки – визнання батьківства буде встановлюватися у судовому порядку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь