ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СЕЛИЩА ПЕЧЕНІГИ ТА СІЛ АРТЕМІВКА, МАРТОВЕ, БОРЩОВА, ГАРАШКІВКА, ГАННІВКА, ГУСЛІВКА, ПЕРШОТРАВНЕВЕ!
Благодійний фонд «Карітас Харків» за підтримки Catholic Relief Services CRS реалізує проєкт «Зимова допомога 2024-2025 року»: надання фінансової допомоги ВПО або місцевим жителям, які постраждали від російського вторгнення в Харківській області з початку повномасштабної війни.
ПРЕДСТАВНИКИ БФ «КАРІТАС ХАРКІВ» здійснюватимуть прийом громадян в селищі Печеніги за адресою: вул. Поштова, 41 (КУ «Центр надання соціальних послуг».
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! В селищі Печеніги прийматимуться документи по категоріях від жителів наступних населених пунктів:
- селище Печеніги
- село Артемівка
- село Мартове
- села Борщова, Гарашківка, Ганнівка, Гуслівка, Першотравневе
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
- 11 вересня, з 11 години - вагітні жінки чи годуючі матері з дітьми віком до 3-х років (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
- 12, 13 вересня, з 11 години – люди з інвалідністю (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
- 16, 17 вересня, з 11 години – люди з важкими захворюваннями, самотні люди похилого віку (60+) з числа внутрішньо переміщених осіб (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
- 18 вересня, з 11 години - самотні матері/батьки чи опікуни неповнолітніх дітей, самотні люди похилого віку (60+) з числа внутрішньо переміщених осіб (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
- 19, 20 вересня, з 11 години – багатодітні сім’ї, самотні люди похилого віку (60+) з числа внутрішньо переміщених осіб (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
- 23, 24, 25, 26, 27 вересня, з 11 години - самотні люди похилого віку (60+) з числа місцевих жителів (жителі всіх ВИЩЕВКАЗАНИХ населених пунктів)
ПРИМІТКА:
З жителями сіл Кицівка, П’ятницьке, Приморське та Новий Бурлук документи опрацьовано безпосередньо за місцем проживання (у відповідності до вимог організації-донора)
ОПИС ДОПОМОГИ
• Метою допомоги є забезпечення ВПО або місцевих жителів, які постраждали від війни, можливістю опалювати свої домівки в холодний період.
• Розподіл одноразової грошової допомоги на придбання твердого палива, такого як дрова, вугілля або брикети, на оплату комунальних послуг (газ, електроенергія)
• Кожне домогосподарство, якому буде надана допомога, отримає в цілому 21 000 гривень
• Грошова допомога буде надаватися один раз на домогосподарство
• Грошова допомога буде розподілена у серпні та вересні 2024 року.
ДЕ БУДЕ НАДАНА ДОПОМОГА
• Проєкт буде реалізований у селах Харківської області, які постраждали від військових дій після російського вторгнення в лютому 2022 року.
ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ
Щоб отримати фінансову допомогу, потрібно виконати наступні кроки:
• Крок 1 - Перевірте критерії: Ознайомтеся з критеріями для отримання фінансової допомоги
• Крок 2 - Зареєструйтеся для отримання допомоги: Якщо ваше домогосподарство відповідає критеріям, голова домогосподарства повинен зареєструватися для отримання багатоцільової допомоги у соціального працівника Карітас Харків.
Під час реєстрації голова домогосподарства повинен буде пред'явити такі документи:
• Документи, що підтверджують відповідність домогосподарства принаймні одному з критеріїв прийнятності (наприклад, підтвердження інвалідності, свідоцтва про народження дітей)
• Паспорт, ID картка чи посвідка на тимчасове проживання
• Банківські реквізити або інший документ, що підтверджує його/її IBAN (27 цифр)
• Ідентифікаційний податковий номер
• Ідентифікаційний податковий номер інших дорослих членів домогосподарства (віком від 18 років)
• Якщо ВПО - довідка ВПО.
Версія документів у додатку "ДІЯ" теж підходить.
Співробітники Карітас Харків сфотографують і збережуть всі документи, необхідні для отримання допомоги. Заповніть запит на допомогу.
• Крок 3: Якщо ваше домогосподарство відповідає критеріям для отримання допомоги, ви отримаєте SMS-підтвердження, а пізніше фінансова допомога буде переведена на зазначений банківський рахунок.
• Крок 4: Моніторинг використання допомоги шляхом телефонних дзвінків або візитів до дому.
НАШІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Партнери проєкту зобов'язуються надавати високоякісну гуманітарну допомогу, яка відповідає потребам людей, яким вони служать.
Якщо у вас є будь-які запитання, скарги, рекомендації або інші відгуки, ви можете зв'язатися з нами за наступним номером:
• Національна гаряча лінія КАРІТАС УКРАЇНИ - 0 800 336 734
Пам'ятайте: гуманітарна допомога завжди безкоштовна, і ви не зобов'язані надавати щось цінне для отримання допомоги.
ПАРТНЕРИ
Хто такі Карітас України?
Протягом понад 30 років Карітас України підтримує мільйони вразливих українців, надаючи їм матеріальну, соціальну, психологічну та правову допомогу через свою діяльність.
ДОНОРИ
Хто такі Католицька служба допомоги (CRS)?
Католицька служба допомоги (CRS) — міжнародна благодійна організація, яка представляє католицьку громаду США. CRS допомагає нужденним людям у понад 100 країнах незалежно від раси, релігії чи національності.
КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ
Цільова аудиторія - Внутрішньо переміщені особи (ВПО) або їхні домогосподарства, які прибули з зон конфлікту після 24.02.2022, а також місцеві жителі, які втратили джерело доходу і ледве задовольняють свої базові потреби.
Через обмежені фінансові ресурси пріоритет у наданні допомоги буде надано найбільш вразливим членам громад, які отримують допомогу. Крім того, для надання допомоги в рамках проєкту необхідно відповідати іншим критеріям. Наступні критерії застосовуються для відбору бенефіціарів, які отримають підтримку для теплої зими:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ КРИТЕРІЙ (МАЄ ВІДПОВІДАТИ ХОЧА Б ОДНОМУ КРИТЕРІЮ)
• Домогосподарство має дохід нижчий за фактичний прожитковий мінімум 6 318 грн на особу (за оцінками Української робочої групи з питань грошової допомоги)
• Домогосподарство не може задовольнити свої основні потреби щонайменше в одному секторі (продовольство, вода, засоби гігієни, ліки, одяг, освіта, транспорт)
ВРАЗЛИВІСТЬ (МАЄ ВІДПОВІДАТИ ХОЧА Б ОДНОМУ КРИТЕРІЮ)
• самотня матір/батько чи опікун неповнолітніх дітей
• вагітна жінка чи годуюча матір з дітьми віком до 3-х років
• людина з важкими захворюваннями. Важким захворюванням визнається: будь-яка хвороба, яка обмежує фізичні та психічні можливості та потребує високовартісного лікування, яке не покривається доходом родини
• люди з інвалідністю (1, 2 група та інвалідність з дитинства), також визначити людину з інвалідністю можна за Вашингтонськими критеріями
• багатодітні сім'ї з (3 і більше неповнолітніх дітей)
• самотні люди похилого віку 60+ (домогосподарство, яке складається з однієї або двох осіб, які не мають підтримки рідних працездатного віку)
ДОСТУП ДО ПОСЛУГ (МАЄ ВІДПОВІДАТИ КРИТЕРІЮ)
• Домогосподарство не отримувало подібної допомоги від іншої організації.
ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ
1. Посвідчення особи (паспорт громадянина України/ ID-картка з реєстрацією/ паспорт громадянина України для виїзду за кордон/ тимчасове посвідчення громадянина України) для кожного члена домогосподарства;
2. Довідка про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи (видана після 24.02.2022) для кожного члена домогосподарства;
3. Картка платника податків (ІПН) для кожного члена домогосподарства;
4. Довідка про відкриття банківського рахунку з IBAN (платіжна картка) на ім’я ВПО або представника домогосподарства;
5. Документи, що підтверджують критерії вразливості:
5.1. Інвалідність: Довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або посвідчення про інвалідність.
5.2. Важка хвороба: Медична довідка з діагнозом та призначеним лікуванням.
5.3. Літні люди: Пенсійне посвідчення.
5.4. Одинока мати/батько або опікун: Свідоцтво про народження з інформацією про батька, зазначеною матір'ю; свідоцтво про смерть батька або матері або судове рішення про позбавлення батьківських прав батька/матері або їхньої недієздатності, визнання батька або матері зниклими безвісти або померлими; а також акт обстеження житлових умов від управління у справах дітей та сім'ї з відповідною інформацією або довідка від органу місцевого самоврядування, що підтверджує фактичне місце проживання всіх членів сім'ї, або довідка від ОСББ (Житлового кооперативу) підтверджує проживання всіх членів сім'ї тощо.
5.5. Багатодітна сім'я: Свідоцтво, що підтверджує статус багатодітної сім'ї, свідоцтва про народження всіх дітей тощо.
5.6. Вагітна жінка або мати з дитиною до 3 років: Медична довідка про вагітність або свідоцтво про народження дитини; довідка від адміністрації колективного центру (навчального закладу, гуртожитку, дитячого садка тощо) про фактичне місце проживання ВПО або домогосподарства ВПО.
5.7. Втрата доходу або середній дохід на одну особу, що не перевищує 6,318 гривень, підтверджується одним із таких документів за останні три місяці: довідка про доходи з податкової служби/ довідки ОК-5 та ОК-7 (отримані особисто через додаток Дія або на офіційному сайті Пенсійного фонду)/ довідка з Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування про отримання пенсій та соціальних виплат/ довідка або заява від фізичної особи-підприємця (ФОП) з декларацією про доходи (квартально)/ довідка про доходи з Державної податкової служби.
Інформація про соціально-економічний статус бенефіціарів та домогосподарств збирається командою проєкту під час процесу реєстрації для участі в проєкті.
Бенефіціари та домогосподарства зобов'язані надати необхідні документи належним чином, які будуть слугувати доказом того, що вони відповідають критеріям проєкту.
ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ
Питання: Чи можуть дві особи з одного домогосподарства зареєструватися для отримання грошової допомоги?
Відповідь: Ні, домогосподарство може отримати грошову допомогу на підготовку до зими лише один раз - на зиму 2024-2025 року.
Питання: Чи можу я надати ксерокопії документів, що посвідчують особу, для перевірки замість оригіналів?
Відповідь: Ні, ксерокопії або копії не будуть вважатися дійсними документами.
Питання: Чи можу я показати документи в додатку "Дія" для перевірки замість оригіналів?
Відповідь: Так, документи в додатку "Дія" будуть прийняті для перевірки.
Питання: Чи потрібно платити за реєстрацію для отримання допомоги?
Відповідь: Ні, гуманітарна допомога завжди безкоштовна. Вас ніколи не повинні просити платити або надавати щось цінне в обмін на гуманітарну допомогу.
Питання: Коли буде надана грошова допомога?
Відповідь: Карітас перерахує кошти домогосподарствам у вересні-жовтні 2024 року (переказ у розмірі 21 000 грн).
Питання: На що я можу використати отриману готівку?
Відповідь: Грошові кошти розподіляються для підтримки домогосподарств на придбання твердого палива (наприклад, дров, вугілля, брикетів) або на оплату комунальних послуг (газ, електроенергія), щоб домогосподарства могли зігрітися взимку і жити гідно.
Питання: Чи потрібно надавати чеки на речі, які я купую за рахунок грошової допомоги?
Відповідь: Так, чеки та інші підтверджуючі документи (накладні, акти прийому-передачі тощо) необхідно надавати соціальним працівникам Карітас Харків.
Питання: Коли я дізнаюся, чи був я відібраний для отримання допомоги?
Відповідь: Після завершення процесу реєстрації соціальний працівник Карітас Харків повідомить вас, чи відповідає ваша сім’я критеріям для отримання допомоги, через SMS. У деяких випадках можуть знадобитися додаткові документи для визначення вашої відповідності критеріям, і соціальний працівник Карітас України Харків повідомить вас про те, що потрібно для остаточного рішення щодо надання допомоги.
Питання: Якщо я зареєструюся для отримання допомоги, що станеться з наданою мною інформацією?
Відповідь: Уся інформація, зібрана під час процесу реєстрації, є конфіденційною та буде зберігатися надійно протягом 5 років відповідно до вимог наших донорів.