Інформація ПрАТ "Фінпрофіль" про отримання дозволу для ознайомлення громадськості

Дата: 07.11.2024 10:48
Кількість переглядів: 63

Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості:

 

Повне та скорочене найменування юридичної особи: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНПРОФІЛЬ», ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ»

 

Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України: 25186483;

 

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 62801, Харківська область, Чугуївський район, селище Печеніги, вулиця Незалежності, будинок 3; Новіченко Валерій Володимирович, тел.: +380935378519, +3805765-6-10-00, е-mail: v.novichenko@finprofile.com

 

Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: 62801, Харківська область, Чугуївський район, селище Печеніги, вулиця Незалежності, будинок 3

 

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» не підлягає оцінці впливу на довкілля згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

 

Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта.

ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» є підприємством, що спеціалізується на виробництві металообробних машин та інш. устаткування (машини профілезгинальні з числовим програмним керуванням, верстати для виготовлення виробів з дроту, машини загинальні інші, вирівнювальні та виправні або машини для сплющення, частини та пристрої до верстатів для різання металів, інше). Протягом 2023 року підприємством було виготовлено 22 одиниць товару (у мирний час ця кількість може бути й більшою). Надано послуг з оброблення поверхні металів на загальну суму у 165,5 тис. грн та реалізовано продукції - частини та пристрої до верстатів для різання металів - на суму у 2424 тис. грн.

Виробничі потужності підприємства розміщено на одному промисловому майданчику на механічній, складальній та зварювальній дільницях, у термічному відділенні. Нанесення кольорового покриття на поверхню виробів здійснюється у фарбувальному відділенні. Опалення виробничих, побутових та адміністративних приміщень підприємства здійснюється за рахунок власних опалювальних приладів та котельних установок.

Заготівки для майбутніх машин та устаткування – листи та полоси сталеві, круги, труби, профілі та ін. – поступають до підприємства автотранспортом постачальника. За для отримання деталей потрібних розмірів і форм заготовки проходять механічну обробку. Для потреб виробництва у приміщенні механічної дільниці встановлено механообробні станки різноманітного призначення. Круги, труби та інші профілі ріжуться на заготовки за допомогою стрічковопильних верстатів, на токарних та свердлильних верстатах деталі обточуються до свого кінцевому розміру. Потрібні отвори в заготовках отримують за допомогою свердління, а обробка зовнішніх та внутрішніх плоских фасонних поверхонь, уступів, пазів, прямих та гвинтових канавок, нарізання зубчатих коліс та т.п., відбувається на фрезерних верстатах. Чистова обробка металевого виробу плоского типу, виконується на плоскошліфувальних верстатах за допомогою спеціального абразивного круга. Під час роботи механообробних станків утворюється емульсол, масло мінеральне нафтове (при роботі станків з охолодженням) та пил металевий.

Заточка металорізального інструменту, а також зняття задирок, фасок, зачищення і обдирання деталей виробів відбувається на заточувальних станках. При заточці металу утворюються пил абразивний та пил металевий.

Забруднене повітря, що формується під час роботи технологічного обладнання механічної дільниці, потрапляє до атмосфери через дверний проїм (дж. №23).

Для фасонного розкрою металевих листових матеріалів на підприємстві застосовується плазмове різання (дж. №22). Метод плазмового різання базується на здатності плазмового струменю, який генерується плазмотроном та має температуру 2000 °С, розрізати метал товщиною від 0,5 до 160 мм зі швидкістю 25 м/хвил. При роботі машини плазмово-автогенного різання утворюються наступні забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо), манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану.

Для надання виробу високої твердості і міцності, підготовлені деталі проходять загартування. При цьому метал нагрівають до високої температури, а потім швидко охолоджують у спеціальному охолоджуючому середовищі. Для отримання найкращих результатів метал рівномірно нагрівають у електричних термічних печах (дж. №39) до температури 740-850ºС і потім швидко охолоджують до 400-450ºС у баку закалювання що наповнений рідиною. У якості охолоджуючої рідини використовується масло або вода. Під час загартування деталей з охолодженням у маслі, утворюється забруднююча речовина - масло мінеральне нафтове. Забруднююча речовина потрапляє в атмосферне повітря через місцеву вентиляційну систему (дж. №25).

Для отримання нероз'ємного з'єднання деталей, при виробництві металообробних машин та інш. устаткування, на підприємстві застосовується зварювання. На стаціонарних постах зварювальної дільниці, що укомплектовані зварювальними автоматами (4 од.), відбувається напівавтоматичне зварювання сталі в середовищі вуглекислого газу з використанням дроту ЕR 70 S-6 та газове зварювання пропан-бутановою сумішшю. Під час проведення зварювальних робіт утворюються забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо), манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану, хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому. Забруднюючі речовини потрапляють в атмосферне повітря через місцеву витяжну вентиляцію (дж. №26).

Для захисту металевих поверхонь від дії зовнішнього середовища та надання виробу естетичного вигляду у фарбувальному відділенні підприємства відбувається забарвлення деталей у той чи інший колір. Фарбування виконується методом пневматичного нанесення з використанням фарби Текнопласт НS 150. До робочої в’язкості фарба доводиться розчинником Текнопласт, використовується й розчинник № 647. У процесі нанесення лакофарбового матеріалу на виріб утворюються забруднюючі речовини: толуени, бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат), етилацетат, ксилол, етилбензол та інші неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (спирт бутиловий, 1-Метоксипропанол-2, сольвент нафта, спирт ізобутиловий) які видаляються в атмосферне повітря природним шляхом крізь дверний отвір (дж. № 24). Джерело є неорганізоване.

Перед фарбуванням, для зачистки та знежирення поверхонь та/або перед збиранням виробу, для очищення внутрішніх і зовнішніх поверхонь від окалини, різноманітних забруднень і корозії, деталі проходять обробку у піскоструминної камері на складальній дільниці підприємства. Холодна абразивна обробка поверхонь відбувається шляхом розпилення абразиву за рахунок потоку повітря, що подається під великим тиском. В якості абразивного матеріалу для піскоструминного апарату використовують пісок. Забруднююча речовина що утворюється - пил неорганічний, що містить двоокис кремнію в %: - більше 70. Складальна дільниця укомплектована і свердлильними верстатами, при роботі яких утворюється пил металевий. Забруднюючі речовини потрапляє в атмосферне повітря у вигляді неорганізованого викиду через дверний отвір дільниці (дж. №44). Джерело є неорганізоване.

 

Для опалення приміщень підприємства використовуються два твердопаливних котла «Витязь PROM 99» номінальною теплопродуктивністю 99,0 кВт, які встановлено у власній теплогенераторній підприємства. При спалюванні деревного палива в топці установок через окремі димові труби в атмосферу потрапляють оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом та гази парникового ефекту – діоксид вуглецю, оксид діазоту, метан (дж. № 40, 41). Приміщення теплогенераторної обладнано додатковою місцевою витяжною системою – зонти над зонами завантажувальних вікон котлів. У положенні завантажувальних вікон «відкрито» та при тривалому процесі горіння палива на факельних горілках енергетичного устаткування, до приміщення потрапляють забруднюючі речовини, які відводяться до атмосфери через окрему трубу (дж. № 42).

Для опалення виробничих та побутових приміщень підприємства, як резервне джерело, використовуються два інфрачервоних обігрівача ADRIAN-RAD AА-501 (дж. № 1, 2) номінальною теплопродуктивністю 51,2 кВт кожний, п’ятнадцять конвекторів ТМТ GWН 5 потужністю по 5,5 кВт (дж. № 10-19, 21, 27, 30, 31 та 33), конвектор ТМТ GWН 3 потужністю 3,5 кВт (дж. №20), конвектор ТМТ GWН 2 потужністю 2,5 кВт (дж. №32) та дев’ять конвекторів FEG Konvektor F8.50 CF потужністю по 5,8 кВт (дж. № 3 – 9, 28 та 29). Паливом для роботи перелічених приладів є природний газ. В результаті згоряння палива на горілках енергетичного устаткування утворюються оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту та оксид вуглецю. У викидах також присутні і гази парникового ефекту: вуглецю діоксид, азоту (1) оксид [N2О], метан.

В якості резервного джерела теплової енергії використовується і газовий котел Viessmann Vitogas 050 номінальною теплопродуктивністю 60,0 кВт. В результаті згоряння газоподібного палива в топці котла утворюються оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю та гази парникового ефекту: вуглецю діоксид, азоту (1) оксид [N2О], метан. Забруднюючі речовини відводяться в атмосферне повітря через димову трубу (дж. № 34).

Додатковими джерелами утворення забруднюючих речовин (метану) є розподільча мережа газопроводу, а саме, свічки продування газу шафового регуляторного пункту - ШРП (3 свічки). Під час продування газорозподільчої мережі в межах підприємства в атмосферне повітря потрапляє метан (дж. № 36, 37, 38).

 

В якості резервного електроживлення на підприємстві передбачено використання бензинового генератора Konner&sohnen K.1000 АТS, номінальною потужністю 8,0 кВт. Генератор є аварійним джерелом електропостачання на випадок відключення електроенергії та ще одним джерелом потенційного впливу на навколишнє середовище. Витрата палива генератором становить 280 г/кВт ч. Викид відпрацьованих газів здійснюється через вихлопні трубопроводи і металевий глушник, що поставляється в комплекті з генеруючою установкою (дж. № 43). При цьому в атмосферу потрапляють оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки та неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (вуглеводні насичені C12-C19).

На балансі ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» налічується три одиниці автомобільного транспорту: два легкових автомобіля паливом для яких є газ/бензин - Renault Duster і Mercedes-Benz Sprinter та автобус з дизельним ДВС - пасажирський Hyundai County. Під час розігріву двигунів автомобілів та роботи їх на холостому ходу, а також при в’їзді-виїзді транспорту з території підприємства у атмосферне повітря виділяються наступні забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (сажа) та неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (вуглеводні насичені C12-C19) (дж. № 35). Джерело є неорганізоване.

 

Проектна та фактична виробнича потужність.

ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» спеціалізується на виробництві металообробних машин та інш. устаткування. Проектна виробнича потужність підприємства становить 43 верстати для обробки металу на рік. Протягом 2023 року підприємством було виготовлено 22 одиниці товару, надано послуги з оброблення поверхні металів та реалізовано іншої продукції на суму у 2424 тис. грн. 

Режим роботи підприємства – одна зміна у 8 годин, п’ятиденна робоча неділя. Кількість робочих днів на рік – 258.

Найменування технологічного устаткування, що розташовано на підприємстві, та його характеристики наведені у таблиці 3.1.

 

Таблиця 3.1. Технологічне устаткування підприємства, його характеристики

Найменування та марка устаткування

Проектна виробнича потужність устаткування

Фактична виробнича потужність устаткування

Продуктивність технологічного устаткування

Режим роботи устаткування

Баланс часу роботи устат кування

Складальня дільниця

Інфрачервоний обігрівач ADRIAN-RAD AА-501 (2 од.)

51,2 кВт

51,2 кВт

Витрата газу 5,0 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Конвектор FEG Konvektor F8.50 CF

5,8 кВт

5,8 кВт

Витрата газу 0,66 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Конвектор ТМТ GWH 5

5,5 кВт

5,5 кВт

Витрата газу 0,59 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Верстат радіально - свердлильний

(2 од.)

3,675 кВт

3,675 кВт

Макс. діаметр свердління -32 мм. Швидкість шпинделя - 45-2000 об/хв.

6 годин у зміну (при необхідністі)

1548

Верстат настільно – свердлильний

(2 од.)

0,55 кВт

0,55 кВт

Свердлильний патрон – від 1,5 до 13 мм. Швидкість шпинделя 500 -2500 об/хв.

2 годин у зміну (при необхідності)

516

Верстат свердлильний

(4 од.)

0,55 кВт

0,55 кВт

Діаметр фрези 25 мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Піскоструминна камера ТRG4222

Витрата повітря 360 л/хв, фракція абразиву 0,1-0,8 мм

Витрата повітря 360 л/хв, фракція абразиву 0,1-0,8 мм

Робочий простір камери (макс. розмір деталі, що оброблюється) 600x840x630 мм

4 години у зміну (при необхідності)

1032

Механічна дільниця

Конвектор ТМТ GWH 5 (6 од.)

5,5 кВт

5,5 кВт

Витрата газу 0,59 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Конвектор ТМТ GWH 3

3,5 кВт

3,5 кВт

Витрата газу 0,36 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Машина плазмово автогенного різання металу НО-01

Метал товщиною від 0,5 до 160 мм

Метал товщиною від 0,5 до 160 мм

25 м/хв

6 годин у зміну

1548

Фрезерувальний центр КАОМІNG (1 од.)

26 кВт

26 кВт

Швидкість шпинделя 3000 об/хв. Макс. навантаження на стіл (макс. вага деталі, що оброблюється) – 8000 кг

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Фрезерувальний центр DООSАN DNМ-6700 (1 од.)

18,5 кВт

18,5 кВт

Швидкість шпинделя 6000 об/хв. Макс. навантаження на стіл (макс. вага деталі, що оброблюється) – 1300 кг

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Фрезерувальний центр DООSАN DNМ500 (1 од.)

18,5 кВт

18,5 кВт

Швидкість шпинделя 6000 об/хв.

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Фрезерувальний верстат СФ-40 (2 од.)

7,21 кВт

7,21 кВт

Макс. діаметр свердління -30 мм, расточки – 120 мм. Швидкість шпинделя - 2500 об/хв.

6 годин у зміну кожний (при необ хідності)

1548

Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2000

15,0 кВт

15,0 кВт

Макс. діаметр виробу що оброблюється – 580 мм, макс. діаметр обточування – 350 мм, макс. довжина обточування – 260 мм, макс. вага деталі – 250 кг

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2600

15,0 кВт

15,0 кВт

Макс. діаметр обточування – 350 мм, макс. довжина обточування – 606 мм

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Електроерозійний вирізний верстат 5-ти осьовий з ЧПК

11 кВт

11 кВт

Макс .розмір заготовки 450 x 350 x 250 мм

Макс. вага заготовки -  100 кг

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Верстат горизонтально-розточувальний 2620

8,5 кВт

8,5 кВт

Діаметр шпинделя - 90 мм. Швидкість шпинделя - 10-1600 об/хв.

4 годин у зміну (при необхідності)

1032

Верстат токарно-гвинторізний 1М63

15,0 кВт

15,0 кВт

Макс. діаметр заготовки – 700 мм. Швидкість шпинделя - 10-1250 об/хв.

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат плоскошліфувальний ЗБ-722

10 кВт

10 кВт

Макс .розмір заготовки 1000 х 360 х 400 мм. Діаметр шліфувального кругу 325…450 мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат шпонково довбіжний ГД-320

3,6 кВт

3,6 кВт

Розмір оброблюваної деталі:

Діаметр ≤800мм, довжина ≤320мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат стрічково пильний

1,1 кВт

1,1 кВт

Швидкість різання, 32…60 м/хв, макс. ширина затиску 315 мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат стрічково пильний НВS-1018

2,8 кВт

2,8 кВт

Швидкість руху полотна 25…70 м/хв,

Розміри стрічкового полотна 27 х 0,9 х 3300 мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат універсальний токарно- гвинторізний МК604

10,0 кВт

10,0 кВт

Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат токарно- гвинторізний 16К20

10,0 кВт

10,0 кВт

Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Верстат токарно- гвинторізний КА-280

7,5 кВт

7,5 кВт

Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Верстат заточувальний ЗК634

4,0 кВт

4,0 кВт

Максимальний діаметр диска – 400 мм

2 години у зміну (при необхідності)

516

Верстат заточувальний (2 од.)

0,16 кВт

0,16 кВт

Розміри полірувального кола - 190х30 мм, розміри шліфувальних кругів - 200х40 мм, частота обертання шліфувального кола - 100…200 об/хв

1 година у зміну кожний (при необ хідності)

258

Верстат зубофрезерний 5К324А

7,5 кВт

7,5 кВт

Діаметр оброблюваної деталі – 500 мм

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат кругло шліфувальний 3Б161

7,5 кВт

7,5 кВт

Діаметр обробки 280 мм, макс. маса деталі – 40 кг

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Верстат плоско шліфувальний ЗД711

4,0 кВт

4,0 кВт

Найбільший розмір оброблюваної деталі 630 х 200 х 320

8 годин у зміну (при необхідності)

2064

Верстат шліфувальний

7,5 кВт

7,5 кВт

Частота обертання - 2950 об/хв

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Термічне відділення

Електропіч СНО-3×6×2/1011 №2167

8 ±2 кВт

8 ±2 кВт

Максимальна температура у робочому просторі 1100ºС

2 години у зміну (при необхідності)

516

Піч СНО-3,5.4,5.4/12,5

12,5 кВт

12,5 кВт

Максимальна температура у робочому просторі до 600ºС

2 години у зміну (при необхідності)

516

Електропіч СНО-4.8.3/11

11,0 кВт

11,0 кВт

Номінальна температура 1100 ºС

6 годин у зміну (при необхідності)

1548

Бак закалювання

120 л

120 л

--

1 година у зміну (при необхідності)

258

Фарбувальне відділення

Встановлення фарбувальне

480 Вт

480 Вт

Макс. середня швидкість подачі до 4 л/хв. Макс. розмір сопла – 0,63 мм

3 години у зміну (при необхідності)

774

Зварювальна дільниця

Зварювальний апарат (4 од.)

--

--

Діаметр електроду до 8 мм

3 години у зміну (при необхідності)

774

Теплогенераторна

Котел Вітязь PROM 99 (2 од.)

99,0 кВт

99,0 кВт

Витрата деревинного палива 34 кг/год.

Опалювальний сезон

2064

Топкова

Котел Viessmann Vitogas 050

60,0 кВт

60,0 кВт

Витрата газу 8,15 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Бензиновий генератор Konner&sohnen K.1000 АТS

8,0 кВт

7,5-8,0 кВт

Витрата палива 280 г/кВт ч

Тільки в умовах відсутності електроживлення

15 годин безпе рервної роботи

Побутові приміщення

Конвектор ТМТ GWH 5 (5 од.)

5,5 кВт

5,5 кВт

Витрата газу 0,59 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Конвектор FEG Konvektor F8.50 CF (2 од.)

5,8 кВт

5,8 кВт

Витрата газу 0,66 м3/год

Опалювальний сезон

2064

Конвектор ТМТ GWH 2

2,5 кВт

2,5 кВт

Витрата газу 0,26 м3/год

Опалювальний сезон

2064

 

Інформація щодо термінів вводу в експлуатацію, нормативного строку амортизації, дати проведення останньої реконструкції, або модернізації та зміни показників продуктивності технологічного устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проектними показниками приведені у табл. 3.2.

Таблиця 3.2. Терміни введення в дію устаткування підприємства

Найменування устаткування

Терміни введення в дію, рік

Нормативний строк амортизації, років

Дата останньої  модернізації технологічного устаткування

Зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проєктними показниками

Складальня дільниця

Інфрачервоний обігрівач ADRIAN-RAD AА-501 (2 од.)

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Конвектор FEG Konvektor F8.50 CF

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Конвектор ТМТ GWH 5

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Верстат радіально - свердлильний (2 од.)

2001 рік

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат настільно – свердлильний (2 од.)

2001 - 2002 роки

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат свердлильний

(4 од.)

2001 - 2003 роки

30

Не проводилась

Відсутні

Піскоструминна камера ТRG4222

25.05.2020

25

Не проводилась

Відсутні

Механічна дільниця

Конвектор ТМТ GWH 5 (6 од.)

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Конвектор ТМТ GWH 3

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Машина плазмово автогенного різання металу НО-01

25.07.2008

30

Не проводилась

Відсутні

Фрезерувальний центр КАОМІNG (1 од.)

02.09.2008

25

Не проводилась

Відсутні

Фрезерувальний центр DООSАN DNМ-6700 (1 од.)

30.11.2021

25

Не проводилась

Відсутні

Фрезерувальний центр DООSАN DNМ500 (1 од.)

15.12.2011

25

Не проводилась

Відсутні

Фрезерувальний верстат СФ-40 (2 од.)

28.09.2001

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2000

05.03.2008

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2600

25.11.2020

30

Не проводилась

Відсутні

Електроерозійний вирізний верстат 5-ти осьовий з ЧПК

17.04.2024

25

Не проводилась

Відсутні

Верстат горизонтально-розточувальний 2620

30.01.2004

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат токарно-гвинторізний 1М63

28.09.2001

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат плоскошліфувальний ЗБ-722

22.06.2015

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат шпонково довбіжний ГД-320

29.12.2006

25

Не проводилась

Відсутні

Верстат стрічково пильний

28.02.2006

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат стрічково пильний НВS-1018

28.02.2006

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат універсальний токарно – гвинторізний МК604

30.11.2006

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат токарно- гвинторізний 16К20

29.12.2006

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат токарно- гвинторізний КА-280

30.09.2002

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат заточувальний ЗК634

28.09.2001

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат заточувальний (2 од.)

2007 рік

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат зубофрезерний 5К324А

29.11.2001

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат круглошліфувальний 3Б161

27.03.2020

25

Не проводилась

Відсутні

Верстат плоскошліфувальний ЗД711

30.01.2004

30

Не проводилась

Відсутні

Верстат шліфувальний

31.12.2003

30

Не проводилась

Відсутні

Термічне відділення

Електропіч СНО-3×6×2/1011 №2167

15.06.2000

35

Не проводилась

Відсутні

Піч СНО-3,5.4,5.4/12,5

30.01.2020

35

Не проводилась

Відсутні

Електропіч СНО-4.8.3/11

30.01.2013

35

Не проводилась

Відсутні

Бак закалювання

30.01.2020

50

Не проводилась

Відсутні

Фарбувальне відділення

Встановлення фарбувальне

25.12.2009

25

Не проводилась

Відсутні

Зварювальна дільниця

Зварювальний апарат (4 од.)

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Теплогенераторна

Котел Вітязь PROM 99 (2 од.)

03.01.2023

25

Не проводилась

Відсутні

Топкова

Котел Viessmann Vitogas 050

05.11.2007

30

Не проводилась

Відсутні

Бензиновий генератор Konner&sohnen K.1000 АТS

01.05.2023

15

Не проводилась

Відсутні

Побутові приміщення

Конвектор ТМТ GWH 5 (5 од.)

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Конвектор FEG Konvektor F8.50 CF (2 од.)

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

Конвектор ТМТ GWH 2

2007 рік

50

Не проводилась

Відсутні

 

Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Відповідно до «Переліку найпоширеніших і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1598 і «Переліку забруднюючих речовин і граничних значень потенційних викидів, по яких здійснюється державний облік», затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 в таблиці 6.1 надано перелік найбільш поширених, небезпечних та інших забруднюючих речовин.

 

Таблиця 6.1. Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Порядковий номер

Забруднююча речовина

Фактич-

ний

обсяг

викидів,

т/рік

Потенцій-ний обсяг викидів, т/рік

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік, т/рік

Код

Найменування

1

2

3

4

5

6

1

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,05853

0,05853

0,1

2

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,00002

0,00002

0,02

3

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,00211

0,00211

0,005

4

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) (недиференційований за складом пил, пил неорганічний, що містить двоокис кремнію в %: - більше 70, пил металевий, пил абразивний)

1,23191

1,23191

3

4.1

03004

Сажа

0,00033

0,00033

0,3

5

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,5957

0,5957

1

6

04002

Азоту (1) оксид [N2О]**

0,00995

0,00995

0,1

7

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,00028

0,00028

2

7.1

05001

Сірки діоксид

0,00028

0,00028

1,5

8

06000

Оксид вуглецю

0,65692

0,65692

1,5

9

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

1,37932

1,37932

1,5

9.1

11009

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат)

0,02384

0,02384

0,3

9.2

11019

Етилбензол

0,02739

0,02739

0,06

9.3

11021

Етилацетат

0,01696

0,01696

1

9.4

11030

Ксилол

0,1088

0,1088

0,9

9.5

11041

Толуол

0,03304

0,03304

0,9

9.6

--

1-Метоксипропанол-2

0,01857

0,01857

 

9.7

--

Сольвент нафта

0,054

0,054

 

9.8

--

Спирт ізобутиловий

0,05418

0,05418

 

9.9

--

Спирт бутиловий

0,00616

0,00616

 

9.10

--

Масло мінеральне нафтове

1,03054

1,03054

 

9.11

--

Вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець

0,00389

0,00389

 

9.12

--

Емульсол

0,00195

0,00195

 

9

12000

Метан

0,03431

0,03431

10

10

07000

Вуглецю діоксид**

317,83495

317,83495

500,0

Усього для об’єкта/промислового майданчика

3,95910

3,95910

 

Перелік найбільш поширених забруднюючих речовин

1

2

3

4

5

6

1

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) (недиференційований за складом пил, пил неорганічний, що містить двоокис кремнію в %: - більше 70, пил металевий, пил абразивний)

1,23191

1,23191

3

1.1

03004

Сажа

0,00033

0,00033

0,3

2

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,5957

0,5957

1

3

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,00028

0,00028

2

3.1

05001

Сірки діоксид

0,00028

0,00028

1,5

4

06000

Оксид вуглецю

0,65692

0,65692

1,5

Усього

2,48481

2,48481

 

Перелік небезпечних забруднюючих речовин

1

2

3

4

5

6

1

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,05853

0,05853

0,1

2

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,00002

0,00002

0,02

3

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,00211

0,00211

0,005

4

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

0,21003

0,21003

1,5

4.1

11009

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат)

0,02384

0,02384

0,3

4.2

11019

Етилбензол

0,02739

0,02739

0,06

4.3

11021

Етилацетат

0,01696

0,01696

1

4.4

11030

Ксилол

0,1088

0,1088

0,9

4.5

11041

Толуол

0,03304

0,03304

0,9

Усього

0,27069

0,27069

 

Перелік інших забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря

стаціонарними джерелами об’єкта / промислового майданчика

1

2

3

4

5

6

1

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (Інші НМЛОС. 1-Метоксипропанол-2, сольвент нафта, спирт ізобутиловий, спирт бутиловий,

масло мінеральне нафтове,

вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець, емульсол)

1,16929

1,16929

1,5

2

12000

Метан

0,03431

0,03431

10

Усього

1,20360

1,20360

 

Перелік забруднюючих речовин, для яких не встановлені гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць

1

04002

Азоту (1) оксид [N2О]

0,00995

0,00995

0,1

2

07000

Вуглецю діоксид

317,83495

317,83495

500,0

Усього

317,8449

317,8449

 

             

* код забруднюючої речовини, наведений у додатку 1 до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22 травня 2002 року за № 445/6733 /6/.

** Діоксид вуглецю (код 07000) та Азоту (1) оксид [N2О] (код 04002) належать до газів парникового ефекту та в підсумковий рядок «Усього для об’єкта/промислового майданчика» не включені.

Таблиця 6.4. Характеристика установок очистки газів

Номер джерела викиду

Найменування ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступень очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ

На виході з ГОУ

Ступінь очищення газу, %

 

об’ємна витрата газопилового потоку, м3

масова концентрація, мг/м3

масова витрата, г/с

об’ємна витрата газопилового потоку, м3

масова концентрація, мг/м3

масова витрата, г/с

 

CAS N/CAS

код

найменування

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

Газоочисне обладнання на джерелах викидів ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ»  відсутнє

 

 

 

Таблиця 6.7. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об’єкта / промислового майданчика

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього для об’єкта / промислового майданчика

3,959

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,059

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,000

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,002

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

1,232

03004

Сажа

0,000

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,596

04002

Азоту (1) оксид [N2О]

0,010

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,000

05001

Сірки діоксид

0,000

06000

Оксид вуглецю

0,657

07000

Вуглецю діоксид

317,835

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

1,379

11009

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат)

0,024

11019

Етилбензол

0,027

11021

Етилацетат

0,017

11030

Ксилол

0,109

11041

Толуол

0,033

--

1-Метоксипропанол-2

0,019

--

Сольвент нафта

0,054

--

Спирт ізобутиловий

0,054

--

Спирт бутиловий

0,006

--

Масло мінеральне нафтове

1,030

--

Вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець

0,004

--

Емульсол

0,002

12000

Метан

0,034

* код і найменування забруднюючої речовини наведені у додатку 1 до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22 травня 2002 року за № 445/6733 /6/.

**Діоксид вуглецю (код 07000) та Азоту (1) оксид [N2О] (код 04002) належать до газів парникового ефекту та в підсумковий рядок «Усього для об’єкта/промислового майданчика» не включаються

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Мале спалювання код 1.A.4

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

1,150

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,518

04002

Азоту (1) оксид [N2О]**

0,010

06000

Оксид вуглецю

0,619

07000

Вуглецю діоксид**

317,835

12000

Метан

0,013

**Діоксид вуглецю (код 07000) та Азоту (1) оксид [N2О] (код 04002) належать до газів парникового ефекту та в підсумковий рядок «Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)» не включаються.

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Інші промислові процеси код 2.Н.3

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

2,416

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,059

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,000

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,002

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

1,232

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,075

06000

Оксид вуглецю

0,016

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

1,032

--

Масло мінеральне нафтове

1,030

--

Емульсол

0,002

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Інше використання розчинників та продуктів код 2.D.3.i, 2G

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,343

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

0,343

11009

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат)

0,024

11019

Етилбензол

0,027

11021

Етилацетат

0,017

11030

Ксилол

0,109

11041

Толуол

0,033

--

1-Метоксипропанол-2

0,019

--

Сольвент нафта

0,054

--

Спирт ізобутиловий

0,054

--

Спирт бутиловий

0,006

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Викиди вихлопних газів автомобільного транспорту код 1А.3.b.vi-vii

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,007

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

0,000

03004

Сажа

0,000

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,002

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,000

05001

Сірки діоксид

0,000

06000

Оксид вуглецю

0,004

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

0,001

--

Вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець

0,001

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Інші джерела код 6.А

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,021

12000

Метан

0,021

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Енергетична промисловість. Виробництво електрики та тепла загального використання код 1.А.1.а

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код*

Найменування*

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,022

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,001

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,000

05001

Сірки діоксид

0,000

06000

Оксид вуглецю

0,018

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

0,003

--

Вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець

0,003

 

 

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва (що виконані або/та які потребують виконання)

Підприємство відноситься до третьої групи. Виробництва та технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування відсутні. Відповідно до цього, заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

 

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин.

Порівняльна характеристика фактичних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» зі встановленими законодавчими нормативами показує, що концентрації усіх забруднюючих речовин не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимих викидів (ГДВ). Також, згідно розрахунку розсіювання приземні концентрації по усім забруднюючим речовинам не перевищують ГДК м.р. як на території об’єкта, так і за її межами. Тому на даний час викиди забруднюючих речовин на підприємстві задовольняють вимогам по чистоті атмосферного повітря та законодавчим нормативам ГДВ. Заходи, спрямовані на досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин зважаючи на викладене не передбачаються.

Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично допустимих викидів у процесі виробництва.

  • Дотримуватися технологічного регламенту.
  • Не допускати утворення нових джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без попередньої розробки та погодження відповідної дозвільної документації.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Залпові викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві відсутні, заходи щодо обмеження їх обсягів не передбачаються.

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.

ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» не планує припинення своєї діяльності. Уся територія підприємства знаходиться у задовільному стані. Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан не передбачаються.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.

ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» згідно чинного законодавства не ідентифіковано як об’єкт підвищеної небезпеки та не включено до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, тому для нього не розробляються заходи щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря. Інформація надається за формою, наведеною у таблиці 10.2 додатка 10 до Інструкції /2/.

 

Таблиця 10.2. Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

Найменування об’єкта підвищеної небезпеки

Місцезнаходження об’єкта підвищеної небезпеки

Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що тимчасово або постійно використовуються, переробляються, виготовляються, транспортуються, зберігаються на об’єкті

Індивідуальна назва, клас небезпечних речовин та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація об’єкта

Найменування забруднюючих речовин, які у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти в атмосферне повітря

Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

Найменування заходів щодо ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

1

2

3

4

5

6

7

Заходи щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру для ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» не передбачаються.

 

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах здійснюються відповідно до вимог Методичних вказівок «Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях» (РД 52.04.52–85), затверджених Державним комітетом СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 01 грудня 1986 року, для об’єктів, які знаходяться в населених пунктах, де гідрометеорологічними організаціями ДСНС проводиться або планується проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов.

На даний час у селищі Печеніги Харківської області не проводиться та непланується складання прогнозів несприятливих метеорологічних умов. Отже, розробки спеціальних заходів щодо скорочення викидів в періоди настання НМУ не вимагається, достатньо дотримуватися першого режиму скорочення викидів при штильових ситуаціях, тумані.

При першому режимі роботи підприємству необхідно провести заходи, що носять організаційно-технічний характер. Заходи за першим режимом повинні забезпечувати зниження концентрації забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери приблизно на 15-20%.

В період настання несприятливих метеорологічних умовах підприємству рекомендується:

  • посилення контролю за суворим дотриманням технологічного регламенту роботи устаткування;
  • тимчасове припинення навантажувально-розвантажувальних робіт відкритим засобом (без укриття);
  • заборона роботи технологічних ліній на форсованому режимі;
  • забезпечення інтенсивного вологого прибирання виробничих приміщень і території;
  • припинення ремонтних робіт на відкритих майданчиках.

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування не передбачаються. Інформація щодо заходів зі скорочення викидів забруднюючих речовин наведена в таблиці 10.1

 

 

Таблиця 10.1. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис.грн

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, т/рік

1

2

3

4

5

6

Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачаються

 

 

Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів

Визначені потужності викидів відповідають вимогам Наказу №309 від 27.06.2006 р. та забезпечують дотримання нормативів ГДК та гігієнічних нормативів на межах СЗЗ та житлової зони по усіх інгредієнтах, які присутні у викидах ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ». Відповідно до цього природоохоронні заходи щодо скорочення викидів не розроблялися.

 

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, та пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів

До основних джерел викидів належать джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування. Подібні джерела на промисловому майданчику ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від основних джерел не встановлюються. Інформація наведена в таблиці 9.1.

 

Таблиця 9.1. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів

Номер джерела викидів: --

Місце розташування джерела викиду: --

Максимальна витрата викиду, кубічних метрів на секунду: --

Висота викиду, метрів: -

Найменування
забруднюючих речовин

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м-3

Затверджений гранично допустимий викид

Строк досягнення

мг/м-3

г/с

1

2

3

4

5

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів не встановлюються

 

Наявні джерела викидів відносяться до інших джерел, для яких пропозиції наведені у таблиці 9.2.

Таблиця 9.2. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів

Номери джерел викидів: №1, 2 – Інфрачервоні обігрівачі ADRIAN-RAD AА-501

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

Дж. №1:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00315;
  • оксид вуглецю - 0,00368.

Дж. №2:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00315;
  • оксид вуглецю - 0,00368.

 

Номери джерел викидів: № 3 – 9 та № 28, 29 – FEG Konvektor F8.50 CF

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

Дж. №3:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №4:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №5:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №6:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №7:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №8:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №9:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №28:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

Дж. №29:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00042;
  • оксид вуглецю - 0,00048.

 

Номери джерел викидів: № 10 – 19, 21, 27, 30, 31, 33 – Конвектор ТМТ GWH 5

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

Дж. №10:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №11:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №12:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №13:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №14:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №15:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №16:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №17:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №18:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №19:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №21:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №27:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №30:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №31:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

Дж. №33:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00038;
  • оксид вуглецю - 0,00043.

 

Номер джерела викидів: № 20 – Конвектор ТМТ GWH 3

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

Дж. №20:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00023;
  • оксид вуглецю - 0,00026.

 

Номер джерела викидів: №22 – Машина плазмово автогенного різання металу НО-01

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксиду вуглецю, мангану та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактична величина масового потоку в газах, що відходить від джерела (кг/год) значно менше нормативної величини масового потоку в газах, що відходить (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с). Для заліза та його сполуки (у перерахунку на залізо), на який не встановлено норматив граничнодопустимих викидів у відповідності до законодавства, пропонується також встановити величину масової витрати (г/с):

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00901;
  • оксид вуглецю - 0,00265;
  • залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,00636
  • мангану та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,00058

 

Номер джерела викидів: №25 – Бак закалювання

На забруднюючу речовину масло мінеральне нафтове, яка згідно чинного законодавства не підлягає регулюванню, граничнодопустимий викид не встановлюється

 

Номер джерела викидів: №26 – Зварювальна дільниця. Напівавтомати зварювальні

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

150

150

З дати отримання дозволу

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксиду вуглецю, мангану та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану та  хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактична величина масового потоку в газах, що відходить від джерела (кг/год) значно менше нормативної величини масового потоку в газах, що відходить (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с). Для заліза та його сполуки (у перерахунку на залізо), на який не встановлено норматив граничнодопустимих викидів у відповідності до законодавства, пропонується також встановити величину масової витрати (г/с):

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00292;
  • оксид вуглецю - 0,00319;
  • залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,00823
  • мангану та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,00055
  • хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому - 0,00002

 

Номер джерела викидів: №34 – Котел Viessmann Vitogas 050

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00373;
  • оксид вуглецю - 0,01872.

 

Номер джерела викидів: №36, 37, 38 – Свічки продування

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для метану, на який не встановлено норматив граничнодопустимого викиду у відповідності до законодавства, пропонується встановити величину масової витрати (г/с.):

Дж. № 36:

  • метан - 0,12887

Дж. № 37:

  • метан - 0,12887

Дж. № 38:

  • метан - 0,12887

 

Номер джерела викидів: №39 – Електропічі

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду вуглецю граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактична величина масового потоку в газах, що відходить від джерела (кг/год) значно менше нормативної величини масового потоку в газах, що відходить (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с).:

  • оксид вуглецю - 0,00011.

 

Номер джерела викидів: № 40 – Котел Вітязь PROM 99

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

150

150

З дати отримання дозволу

Для оксидів азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактичні величини масового потоку в газах, що відходять від джерела (кг/год) значно менші нормативної величини масового потоку в газах, що відходять (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,01767;
  • оксид вуглецю - 0,21850.

 

Номер джерела викидів: № 41 – Котел Вітязь PROM 99

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

150

150

З дати отримання дозволу

Для оксидів азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактичні величини масового потоку в газах, що відходять від джерела (кг/год) значно менші нормативної величини масового потоку в газах, що відходять (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,01602;
  • оксид вуглецю - 0,17946.

 

Номер джерела викидів: № 42 – Приміщення теплогенераторної.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

150

150

З дати отримання дозволу

Для оксидів азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту та оксиду вуглецю граничнодопустимий викид не встановлюється, бо фактичні величини масового потоку в газах, що відходять від джерела (кг/год) значно менші нормативної величини масового потоку в газах, що відходять (див. таблицю 8.1). Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,00660;
  • оксид вуглецю - 0,04980.

 

Номер джерела викидів: №43 – Бензиновий генератор Konner&sohnen K.1000 АТS

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

--

--

--

--

Для оксиду азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксиду вуглецю та діоксиду сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки фактична масова концентрація в газопиловому потоці відсутня. Пропонується встановити величину масової витрати (г/с), яка становить для:

  • оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,01216;
  • оксид вуглецю - 0,18275;

діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки - 0,00037.

Згідно законодавства регулювання викидів метану, що утворюється на установках спалювання (дж. № 1-21, 27-34 та 40-42), не здійснюється.

Для неорганізованих стаціонарних джерел викидів № 23, 24, 35 та 44 нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин та величина масової витрати не встановлюються. Регулювання викидів з цих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог, викладених в розділі Умови.

 

Пропозиції щодо умов, які встановлюються в дозволі на викиди

До технологічного процесу

  • Оператор повинен забезпечувати, щоб всі роботи на об'єкті робилися таким чином, щоб викиди в атмосферу та/або запах не приводили до суттєвих незручностей за межами об'єкту або до суттєвого впливу на навколишнє середовище.
  • Оператор повинен забезпечити суворе дотримання техпроцесу в частині, що пов’язана із можливим виділенням та надходженням забруднюючих речовин у атмосферне повітря.
  • Технологічні процеси повинні відповідати сучасному науково-технічному рівню і мінімізувати вплив підприємства на довкілля.
  • Усі роботи на підприємстві повинні здійснюватися відповідно з затвердженими технологічними документами (технологічний регламент) та використовувати сировину та матеріали, що відповідають ДСТУ, ТУ і т.п., з додержанням вимог природоохоронного та санітарного законодавства України.
  • При внесенні змін до технологічного процесу, при зміні технологічного обладнання або матеріалів необхідно проводити корегування дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
  •  

До дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання, залпових викидів

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання представлені у таблиці 9.3.

Таблиця 9.3. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання

Джерело утворення

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація забруднюючої речовини, мг/м3

Технологічний норматив допустимих викидів відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення гранично допустимого викиду

найменування, марка, вид палива

номер

код

найменування

поточний

перспективний

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Джерела та виробничі процеси на які встановлені технологічні нормативи на промисловому майданчику ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання не встановлюються.

 

Дозволені обсяги залпових викидів представлені у таблиці 9.5.

Таблиця 9.5. Дозволені обсяги залпових викидів

Номер джерела викиду

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація, мг/м3

Потужність викиду

Періодичність, раз/доба, місяць, рік

Тривалість викиду, хвилин, годин

Річна величина залпових викидів, т/рік

код

найменування

г/с

кг/год

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Дозволені обсяги залпових викидів не встановлюються зважаючи на їх відсутність.

 

До обладнання та споруд

  • Технологічне устаткування повинне утримуватися в технічному справному стані. Необхідно проводити щорічне обстеження та огляд устаткування з метою визначення можливості його подальшого використання.
  • Експлуатація технологічного обладнання повинна здійснюватися згідно з технологічним процесом, вимогами технічної документації по його застосуванню (технічних паспортів), які надаються виробником обладнання, затверджених інструкцій по охороні праці та техніці безпеки при ввімкненій вентиляції, що унеможливлює імовірне виникнення нештатних ситуацій.
  • Для зменшення втрат паливно-енергетичних ресурсів чи теплової енергії та запобіганню викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин на усьому ланцюгу технологічного процесу необхідно проводити технічний огляд та контроль за герметичністю обладнання.
  • Ремонтні та профілактичні роботи повинні проводитися згідно з графіком ремонтних робіт у спеціально передбачених та організованих для можливості реалізації, з точки зору вимог законодавства України, місцях. забороняється робити самостійне втручання в технологічне обладнання. При появі будь-яких недоліків в роботі устаткування звертатись в налагоджувальну організацію.
  • Забезпечити використання виключно справного технологічного обладнання.
  • При виявленні перед початком роботи або під час роботи несправностей на робочому місці в обладнанні та засобах індивідуального або колективного захисту, необхідно зупинити роботу, вимкнути обладнання, прилади і повідомити про це керівника робіт для вжиття заходів щодо їх усунення.

 

До очистки газопилового потоку

Газоочисне обладнання на джерелах викидів ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» відсутнє. Умова не встановлюється.

 

До виробничого контролю

Гранично допустимі викиди в атмосферу в рамках дозволу повинні тлумачитися наступним чином:

Періодичний моніторинг:

(а) Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробовідбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробовідбору, а отриманні при таких вимірах величини не повинні перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів.

(б) Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду.

(в) Гранично допустима інтенсивність викидів повинна розраховуватися на основі концентрацій як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати гранично допустиму величину інтенсивності викидів.

(г) Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів.

 

Гранично допустимі концентрації для викидів в атмосферу, що встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні гуртуватися на величинах обсягу газів, призведених до наступних нормальних умов:

  • у випадку газів (окрім продуктів спалювання): температура - 273 К, тиск - 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологості)
  • у випадку газоподібних продуктів спалювання: температура - 273 К, тиск - 101,3 кПа, сухий газ; 3% кисню для газоподібного палива, 6% кисню для твердого палива.

 

Відповідальний повинен забезпечувати постійний та безпечний доступ до точок відбору проб для контролю викидів в атмосферне повітря. Забезпечити здійснення інструментального контролю встановлених гранично допустимих викидів відповідно вимог Дозволу.

Подання та розміщення на інтернет-ресурсі дозвільного органу щорічного звіту суб’єкта господарювання про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням установлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в строк не пізніше 31 березня року, що настає за звітним періодом, та містить інформацію на кінець останнього дня звітного періоду (згідно постанові Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 р. № 58)

 

До переліку заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання

Таблиця 9.4. Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання

Номер джерела викиду

Джерело утворення

Назва забруднюючої речовини

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Періодич ність вимірювання

Методика виконання вимірювань

Місце відбору проб

найменування, марка, вид палива

номер

1

2

3

4

5

6

7

8

Джерела, виробничі процеси, обладнання на які встановлені технологічні нормативи на підприємстві відсутні. Заходи щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання не передбачаються.

 

До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  • Суб’єкт господарювання (Оператор) повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) в Державну екологічну інспекцію у Харківської області (далі Держекоінспекція) як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного:

(а) будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу;

(б) будь-яка аварія може створити загрозу забруднення повітря або  може потребувати екстрених заходів реагування. У якості  складової частини повідомлення, Оператор повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для  попередження подібних аварій в майбутньому.

  • Оператор повинен документально фіксувати будь-які аварії, вказані в попередньому пункті даної умови. В повідомленні, яке надається Держекоінспекції, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації обсягу утворених відходів.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій необхідно негайно приступити до проведення заходів по ліквідації аварії та терміново повідомити про це відповідні служби.

Суб'єкт господарювання повинен перевіряти і переглядати, за необхідності, свою готовність до аварійних ситуацій та встановлені схеми реагування, особливо після того, як мали місце нещасні випадки або аварійні ситуації.

 

До вимог до неорганізованих джерел викидів, спрямованих на попередження, мінімізацію, скорочення або припинення викидів забруднюючих речовин

  • Відповідальний повинен забезпечити, щоб викиди забруднюючих речовин в атмосферу від неорганізованих джерел № 23, 24, 35 та 44  не призводили до ніяких незручностей за межами

    Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості:

     

    Повне та скорочене найменування юридичної особи: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНПРОФІЛЬ», ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ»

     

    Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України: 25186483;

     

    Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 62801, Харківська область, Чугуївський район, селище Печеніги, вулиця Незалежності, будинок 3; Новіченко Валерій Володимирович, тел.: +380935378519, +3805765-6-10-00, е-mail: v.novichenko@finprofile.com

     

    Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: 62801, Харківська область, Чугуївський район, селище Печеніги, вулиця Незалежності, будинок 3

     

    Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» не підлягає оцінці впливу на довкілля згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

     

    Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта.

    ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» є підприємством, що спеціалізується на виробництві металообробних машин та інш. устаткування (машини профілезгинальні з числовим програмним керуванням, верстати для виготовлення виробів з дроту, машини загинальні інші, вирівнювальні та виправні або машини для сплющення, частини та пристрої до верстатів для різання металів, інше). Протягом 2023 року підприємством було виготовлено 22 одиниць товару (у мирний час ця кількість може бути й більшою). Надано послуг з оброблення поверхні металів на загальну суму у 165,5 тис. грн та реалізовано продукції - частини та пристрої до верстатів для різання металів - на суму у 2424 тис. грн.

    Виробничі потужності підприємства розміщено на одному промисловому майданчику на механічній, складальній та зварювальній дільницях, у термічному відділенні. Нанесення кольорового покриття на поверхню виробів здійснюється у фарбувальному відділенні. Опалення виробничих, побутових та адміністративних приміщень підприємства здійснюється за рахунок власних опалювальних приладів та котельних установок.

    Заготівки для майбутніх машин та устаткування – листи та полоси сталеві, круги, труби, профілі та ін. – поступають до підприємства автотранспортом постачальника. За для отримання деталей потрібних розмірів і форм заготовки проходять механічну обробку. Для потреб виробництва у приміщенні механічної дільниці встановлено механообробні станки різноманітного призначення. Круги, труби та інші профілі ріжуться на заготовки за допомогою стрічковопильних верстатів, на токарних та свердлильних верстатах деталі обточуються до свого кінцевому розміру. Потрібні отвори в заготовках отримують за допомогою свердління, а обробка зовнішніх та внутрішніх плоских фасонних поверхонь, уступів, пазів, прямих та гвинтових канавок, нарізання зубчатих коліс та т.п., відбувається на фрезерних верстатах. Чистова обробка металевого виробу плоского типу, виконується на плоскошліфувальних верстатах за допомогою спеціального абразивного круга. Під час роботи механообробних станків утворюється емульсол, масло мінеральне нафтове (при роботі станків з охолодженням) та пил металевий.

    Заточка металорізального інструменту, а також зняття задирок, фасок, зачищення і обдирання деталей виробів відбувається на заточувальних станках. При заточці металу утворюються пил абразивний та пил металевий.

    Забруднене повітря, що формується під час роботи технологічного обладнання механічної дільниці, потрапляє до атмосфери через дверний проїм (дж. №23).

    Для фасонного розкрою металевих листових матеріалів на підприємстві застосовується плазмове різання (дж. №22). Метод плазмового різання базується на здатності плазмового струменю, який генерується плазмотроном та має температуру 2000 °С, розрізати метал товщиною від 0,5 до 160 мм зі швидкістю 25 м/хвил. При роботі машини плазмово-автогенного різання утворюються наступні забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо), манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану.

    Для надання виробу високої твердості і міцності, підготовлені деталі проходять загартування. При цьому метал нагрівають до високої температури, а потім швидко охолоджують у спеціальному охолоджуючому середовищі. Для отримання найкращих результатів метал рівномірно нагрівають у електричних термічних печах (дж. №39) до температури 740-850ºС і потім швидко охолоджують до 400-450ºС у баку закалювання що наповнений рідиною. У якості охолоджуючої рідини використовується масло або вода. Під час загартування деталей з охолодженням у маслі, утворюється забруднююча речовина - масло мінеральне нафтове. Забруднююча речовина потрапляє в атмосферне повітря через місцеву вентиляційну систему (дж. №25).

    Для отримання нероз'ємного з'єднання деталей, при виробництві металообробних машин та інш. устаткування, на підприємстві застосовується зварювання. На стаціонарних постах зварювальної дільниці, що укомплектовані зварювальними автоматами (4 од.), відбувається напівавтоматичне зварювання сталі в середовищі вуглекислого газу з використанням дроту ЕR 70 S-6 та газове зварювання пропан-бутановою сумішшю. Під час проведення зварювальних робіт утворюються забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо), манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану, хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому. Забруднюючі речовини потрапляють в атмосферне повітря через місцеву витяжну вентиляцію (дж. №26).

    Для захисту металевих поверхонь від дії зовнішнього середовища та надання виробу естетичного вигляду у фарбувальному відділенні підприємства відбувається забарвлення деталей у той чи інший колір. Фарбування виконується методом пневматичного нанесення з використанням фарби Текнопласт НS 150. До робочої в’язкості фарба доводиться розчинником Текнопласт, використовується й розчинник № 647. У процесі нанесення лакофарбового матеріалу на виріб утворюються забруднюючі речовини: толуени, бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат), етилацетат, ксилол, етилбензол та інші неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (спирт бутиловий, 1-Метоксипропанол-2, сольвент нафта, спирт ізобутиловий) які видаляються в атмосферне повітря природним шляхом крізь дверний отвір (дж. № 24). Джерело є неорганізоване.

    Перед фарбуванням, для зачистки та знежирення поверхонь та/або перед збиранням виробу, для очищення внутрішніх і зовнішніх поверхонь від окалини, різноманітних забруднень і корозії, деталі проходять обробку у піскоструминної камері на складальній дільниці підприємства. Холодна абразивна обробка поверхонь відбувається шляхом розпилення абразиву за рахунок потоку повітря, що подається під великим тиском. В якості абразивного матеріалу для піскоструминного апарату використовують пісок. Забруднююча речовина що утворюється - пил неорганічний, що містить двоокис кремнію в %: - більше 70. Складальна дільниця укомплектована і свердлильними верстатами, при роботі яких утворюється пил металевий. Забруднюючі речовини потрапляє в атмосферне повітря у вигляді неорганізованого викиду через дверний отвір дільниці (дж. №44). Джерело є неорганізоване.

     

    Для опалення приміщень підприємства використовуються два твердопаливних котла «Витязь PROM 99» номінальною теплопродуктивністю 99,0 кВт, які встановлено у власній теплогенераторній підприємства. При спалюванні деревного палива в топці установок через окремі димові труби в атмосферу потрапляють оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом та гази парникового ефекту – діоксид вуглецю, оксид діазоту, метан (дж. № 40, 41). Приміщення теплогенераторної обладнано додатковою місцевою витяжною системою – зонти над зонами завантажувальних вікон котлів. У положенні завантажувальних вікон «відкрито» та при тривалому процесі горіння палива на факельних горілках енергетичного устаткування, до приміщення потрапляють забруднюючі речовини, які відводяться до атмосфери через окрему трубу (дж. № 42).

    Для опалення виробничих та побутових приміщень підприємства, як резервне джерело, використовуються два інфрачервоних обігрівача ADRIAN-RAD AА-501 (дж. № 1, 2) номінальною теплопродуктивністю 51,2 кВт кожний, п’ятнадцять конвекторів ТМТ GWН 5 потужністю по 5,5 кВт (дж. № 10-19, 21, 27, 30, 31 та 33), конвектор ТМТ GWН 3 потужністю 3,5 кВт (дж. №20), конвектор ТМТ GWН 2 потужністю 2,5 кВт (дж. №32) та дев’ять конвекторів FEG Konvektor F8.50 CF потужністю по 5,8 кВт (дж. № 3 – 9, 28 та 29). Паливом для роботи перелічених приладів є природний газ. В результаті згоряння палива на горілках енергетичного устаткування утворюються оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту та оксид вуглецю. У викидах також присутні і гази парникового ефекту: вуглецю діоксид, азоту (1) оксид [N2О], метан.

    В якості резервного джерела теплової енергії використовується і газовий котел Viessmann Vitogas 050 номінальною теплопродуктивністю 60,0 кВт. В результаті згоряння газоподібного палива в топці котла утворюються оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю та гази парникового ефекту: вуглецю діоксид, азоту (1) оксид [N2О], метан. Забруднюючі речовини відводяться в атмосферне повітря через димову трубу (дж. № 34).

    Додатковими джерелами утворення забруднюючих речовин (метану) є розподільча мережа газопроводу, а саме, свічки продування газу шафового регуляторного пункту - ШРП (3 свічки). Під час продування газорозподільчої мережі в межах підприємства в атмосферне повітря потрапляє метан (дж. № 36, 37, 38).

     

    В якості резервного електроживлення на підприємстві передбачено використання бензинового генератора Konner&sohnen K.1000 АТS, номінальною потужністю 8,0 кВт. Генератор є аварійним джерелом електропостачання на випадок відключення електроенергії та ще одним джерелом потенційного впливу на навколишнє середовище. Витрата палива генератором становить 280 г/кВт ч. Викид відпрацьованих газів здійснюється через вихлопні трубопроводи і металевий глушник, що поставляється в комплекті з генеруючою установкою (дж. № 43). При цьому в атмосферу потрапляють оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки та неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (вуглеводні насичені C12-C19).

    На балансі ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» налічується три одиниці автомобільного транспорту: два легкових автомобіля паливом для яких є газ/бензин - Renault Duster і Mercedes-Benz Sprinter та автобус з дизельним ДВС - пасажирський Hyundai County. Під час розігріву двигунів автомобілів та роботи їх на холостому ходу, а також при в’їзді-виїзді транспорту з території підприємства у атмосферне повітря виділяються наступні забруднюючі речовини: оксиди азоту (оксид і діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (сажа) та неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (вуглеводні насичені C12-C19) (дж. № 35). Джерело є неорганізоване.

     

    Проектна та фактична виробнича потужність.

    ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» спеціалізується на виробництві металообробних машин та інш. устаткування. Проектна виробнича потужність підприємства становить 43 верстати для обробки металу на рік. Протягом 2023 року підприємством було виготовлено 22 одиниці товару, надано послуги з оброблення поверхні металів та реалізовано іншої продукції на суму у 2424 тис. грн. 

    Режим роботи підприємства – одна зміна у 8 годин, п’ятиденна робоча неділя. Кількість робочих днів на рік – 258.

    Найменування технологічного устаткування, що розташовано на підприємстві, та його характеристики наведені у таблиці 3.1.

     

    Таблиця 3.1. Технологічне устаткування підприємства, його характеристики

    Найменування та марка устаткування

    Проектна виробнича потужність устаткування

    Фактична виробнича потужність устаткування

    Продуктивність технологічного устаткування

    Режим роботи устаткування

    Баланс часу роботи устат кування

    Складальня дільниця

    Інфрачервоний обігрівач ADRIAN-RAD AА-501 (2 од.)

    51,2 кВт

    51,2 кВт

    Витрата газу 5,0 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Конвектор FEG Konvektor F8.50 CF

    5,8 кВт

    5,8 кВт

    Витрата газу 0,66 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Конвектор ТМТ GWH 5

    5,5 кВт

    5,5 кВт

    Витрата газу 0,59 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Верстат радіально - свердлильний

    (2 од.)

    3,675 кВт

    3,675 кВт

    Макс. діаметр свердління -32 мм. Швидкість шпинделя - 45-2000 об/хв.

    6 годин у зміну (при необхідністі)

    1548

    Верстат настільно – свердлильний

    (2 од.)

    0,55 кВт

    0,55 кВт

    Свердлильний патрон – від 1,5 до 13 мм. Швидкість шпинделя 500 -2500 об/хв.

    2 годин у зміну (при необхідності)

    516

    Верстат свердлильний

    (4 од.)

    0,55 кВт

    0,55 кВт

    Діаметр фрези 25 мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Піскоструминна камера ТRG4222

    Витрата повітря 360 л/хв, фракція абразиву 0,1-0,8 мм

    Витрата повітря 360 л/хв, фракція абразиву 0,1-0,8 мм

    Робочий простір камери (макс. розмір деталі, що оброблюється) 600x840x630 мм

    4 години у зміну (при необхідності)

    1032

    Механічна дільниця

    Конвектор ТМТ GWH 5 (6 од.)

    5,5 кВт

    5,5 кВт

    Витрата газу 0,59 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Конвектор ТМТ GWH 3

    3,5 кВт

    3,5 кВт

    Витрата газу 0,36 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Машина плазмово автогенного різання металу НО-01

    Метал товщиною від 0,5 до 160 мм

    Метал товщиною від 0,5 до 160 мм

    25 м/хв

    6 годин у зміну

    1548

    Фрезерувальний центр КАОМІNG (1 од.)

    26 кВт

    26 кВт

    Швидкість шпинделя 3000 об/хв. Макс. навантаження на стіл (макс. вага деталі, що оброблюється) – 8000 кг

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Фрезерувальний центр DООSАN DNМ-6700 (1 од.)

    18,5 кВт

    18,5 кВт

    Швидкість шпинделя 6000 об/хв. Макс. навантаження на стіл (макс. вага деталі, що оброблюється) – 1300 кг

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Фрезерувальний центр DООSАN DNМ500 (1 од.)

    18,5 кВт

    18,5 кВт

    Швидкість шпинделя 6000 об/хв.

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Фрезерувальний верстат СФ-40 (2 од.)

    7,21 кВт

    7,21 кВт

    Макс. діаметр свердління -30 мм, расточки – 120 мм. Швидкість шпинделя - 2500 об/хв.

    6 годин у зміну кожний (при необ хідності)

    1548

    Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2000

    15,0 кВт

    15,0 кВт

    Макс. діаметр виробу що оброблюється – 580 мм, макс. діаметр обточування – 350 мм, макс. довжина обточування – 260 мм, макс. вага деталі – 250 кг

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Верстат токарний з ЧПК GООDWАY GА-2600

    15,0 кВт

    15,0 кВт

    Макс. діаметр обточування – 350 мм, макс. довжина обточування – 606 мм

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Електроерозійний вирізний верстат 5-ти осьовий з ЧПК

    11 кВт

    11 кВт

    Макс .розмір заготовки 450 x 350 x 250 мм

    Макс. вага заготовки -  100 кг

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Верстат горизонтально-розточувальний 2620

    8,5 кВт

    8,5 кВт

    Діаметр шпинделя - 90 мм. Швидкість шпинделя - 10-1600 об/хв.

    4 годин у зміну (при необхідності)

    1032

    Верстат токарно-гвинторізний 1М63

    15,0 кВт

    15,0 кВт

    Макс. діаметр заготовки – 700 мм. Швидкість шпинделя - 10-1250 об/хв.

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат плоскошліфувальний ЗБ-722

    10 кВт

    10 кВт

    Макс .розмір заготовки 1000 х 360 х 400 мм. Діаметр шліфувального кругу 325…450 мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат шпонково довбіжний ГД-320

    3,6 кВт

    3,6 кВт

    Розмір оброблюваної деталі:

    Діаметр ≤800мм, довжина ≤320мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат стрічково пильний

    1,1 кВт

    1,1 кВт

    Швидкість різання, 32…60 м/хв, макс. ширина затиску 315 мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат стрічково пильний НВS-1018

    2,8 кВт

    2,8 кВт

    Швидкість руху полотна 25…70 м/хв,

    Розміри стрічкового полотна 27 х 0,9 х 3300 мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат універсальний токарно- гвинторізний МК604

    10,0 кВт

    10,0 кВт

    Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат токарно- гвинторізний 16К20

    10,0 кВт

    10,0 кВт

    Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Верстат токарно- гвинторізний КА-280

    7,5 кВт

    7,5 кВт

    Найбільший діаметр деталі що оброблюється - 400 мм, найбільша довжина деталі - 4000 мм, частота обертання шпинделя 12,5…2000 об/хв

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Верстат заточувальний ЗК634

    4,0 кВт

    4,0 кВт

    Максимальний діаметр диска – 400 мм

    2 години у зміну (при необхідності)

    516

    Верстат заточувальний (2 од.)

    0,16 кВт

    0,16 кВт

    Розміри полірувального кола - 190х30 мм, розміри шліфувальних кругів - 200х40 мм, частота обертання шліфувального кола - 100…200 об/хв

    1 година у зміну кожний (при необ хідності)

    258

    Верстат зубофрезерний 5К324А

    7,5 кВт

    7,5 кВт

    Діаметр оброблюваної деталі – 500 мм

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат кругло шліфувальний 3Б161

    7,5 кВт

    7,5 кВт

    Діаметр обробки 280 мм, макс. маса деталі – 40 кг

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Верстат плоско шліфувальний ЗД711

    4,0 кВт

    4,0 кВт

    Найбільший розмір оброблюваної деталі 630 х 200 х 320

    8 годин у зміну (при необхідності)

    2064

    Верстат шліфувальний

    7,5 кВт

    7,5 кВт

    Частота обертання - 2950 об/хв

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Термічне відділення

    Електропіч СНО-3×6×2/1011 №2167

    8 ±2 кВт

    8 ±2 кВт

    Максимальна температура у робочому просторі 1100ºС

    2 години у зміну (при необхідності)

    516

    Піч СНО-3,5.4,5.4/12,5

    12,5 кВт

    12,5 кВт

    Максимальна температура у робочому просторі до 600ºС

    2 години у зміну (при необхідності)

    516

    Електропіч СНО-4.8.3/11

    11,0 кВт

    11,0 кВт

    Номінальна температура 1100 ºС

    6 годин у зміну (при необхідності)

    1548

    Бак закалювання

    120 л

    120 л

    --

    1 година у зміну (при необхідності)

    258

    Фарбувальне відділення

    Встановлення фарбувальне

    480 Вт

    480 Вт

    Макс. середня швидкість подачі до 4 л/хв. Макс. розмір сопла – 0,63 мм

    3 години у зміну (при необхідності)

    774

    Зварювальна дільниця

    Зварювальний апарат (4 од.)

    --

    --

    Діаметр електроду до 8 мм

    3 години у зміну (при необхідності)

    774

    Теплогенераторна

    Котел Вітязь PROM 99 (2 од.)

    99,0 кВт

    99,0 кВт

    Витрата деревинного палива 34 кг/год.

    Опалювальний сезон

    2064

    Топкова

    Котел Viessmann Vitogas 050

    60,0 кВт

    60,0 кВт

    Витрата газу 8,15 м3/год

    Опалювальний сезон

    2064

    Бензиновий генератор Konner&sohnen K.1000 АТS

    8,0 кВт

    7,5-8,0 кВт

    Витрата палива 280 г/кВт ч

    Тільки в умовах відсутності електроживлення

    15 годин безпе рервної роботи

    Побутові приміщення

    Конвектор ТМТ GWH 5 (5 од.)