ПОДВІЙНЕ ІМ’Я – ДВІ ЧАСТИНИ ОДНОГО ЦІЛОГО

Дата: 17.12.2024 09:01
Кількість переглядів: 40

Подвійне ім’я – це не лише особливе бачення батьками антропоніма дитини, а й передбачений законом спосіб індивідуалізації особи. Більш багатокомпонентне ім’я (яке складається з трьох і більше частин) можна дати, якщо мати і (або) батько малюка є представниками національних меншин, у яких присутні відповідні звичаї.

Фото без опису

«Будь-яке обране батьками ім’я потребує законодавчого засвідчення, і це повноваження органів державної реєстрації актів цивільного стану. До прикладу, фахівці Східної юстиції у 2024 році на Полтавщині вписали імена – Даніела-Лідія, Амелія-Александра, Давид-Марк, на Сумщині зареєстрували дівчинку Алісу-Мію, на Чернігівщині відтепер зростають Сара-Тереза та Остап-Дем'ян, а на Харківщині видали свідоцтво про народження – Вірі-Надії, Жизель-Марії, Леву-Іллі, Олександру-Алі», – зазначила Ірина СВИСТУН, начальник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Варто зазначити, що дитина також може мати й подвійне прізвище. Так трапляється, коли у батьків воно різне, а спільної згоди в обранні одного для нащадка не досягнено. З урахуванням цього існує можливість утворення прізвища шляхом з’єднання обох, яке буде першим – мати з батьком мають визначити самостійно.

Що стосується по батькові, то тут все набагато простіше, воно утворюється від імені батька. Якщо у тата подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь