Звіт про роботу Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Печенізької селищної ради» за 2024 рік

Дата: 10.01.2025 13:01
Кількість переглядів: 8

З  метою  виконання  функцій  щодо  надання  соціальних  послуг  сім`ям/особам які  належать  до  вразливих  груп  населення  та/або  перебувають  у  складних життєвих  обставинах, у  Печенізькій селищній раді Чугуївського району Харківської області рішенням VIII сесії VIII скликання від 08.04.2021 року створено  Комунальну установу « Центр надання соціальних послуг Печенізької селищної ради». Основними завданнями центру є проведення соціально профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини сімей/осіб, які належать до вразливих груп населення, надання сім'ям/особам, які належать до вразливих груп населення, та / або перебувають у складних життєвих обставинах, комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту  населення , з метою мінімізації або подолання таких обставин, виявлення таких громадян на території громади, визначення їх потреб. До структури центру входять відділення:

  • відділення соціальної роботи для сім'ї, дітей та молоді;
  • відділення організації надання адресної натуральної допомоги;
  • відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення денного перебування;

які забезпечують надання соціальних послуг таких як:

- інформування,

- консультування,

- догляд вдома,

- представництво інтересів,

- натуральна допомога,

- соціальна адаптація,

- екстрене (кризове) втручання,

- соціальна профілактика,

- соціальний супровід сімей /осіб які перебувають у складних життєвих обставинах

- соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти- сироти і діти, позбавлені      

  батьківського піклування,

- транспортні послуги,

-соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей.

         Штатна чисельність працівників центру за 2024 рік складала 36,5 штатних одиниць, фактично працювали  35 осіб. З листопада місяця до штату центру введено одиницю фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

        Комунальна установа « Центр надання соціальних послуг Печенізької селищної ради» утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. На утримання  центру у 2024 році було виділено 6 258 661 грн. з них на заробітну плату з нарахуваннями 5 804 766 грн. на комунальні послуги 133 645  грн. на оплату матеріалів обладнання та інвентарю 267 905  грн. на оплата послуг ( крім комунальних) 52 600 грн. У лютому місяці  для соціальних робітників було передано безоплатно від Печенізької селищної військової адміністрації триколісні велосипеди в кількості 3 шт. які видані соціальним робітникам для користування.

     У травні місяці 2024 року  Печенізькою селищною військовою адміністрацією для користування та для покращення надання соціальних послуг людям які їх потребують  центру надано  транспортний  засіб Fiat DUKATO. Для обслуговування автомобіля було придбано паливо- мастильні матеріали на суму 52 290 грн., встановлено захист двигуна, та проведено технічне обслуговування автомобіля на суму 25 000 грн. Протягом звітного періоду в установі були замінені та вставлені пошкоджені вікна в кількості 4 шт. на суму 31 198 грн, відремонтовано ганок та пандус на суму 7 305 грн., придбано машинку для стрижки на суму 8 000 грн. придбано оргтехніку для помічника ветерана на суму 35 000 грн.

      З вересня 2024 року в установі  створено мультидисциплінарну команду, для її роботи за бюджетні кошти закуплено  мотокосу та бензопилу  STIHL на суму 39 203 грн. та придбано паливо - мастильних матеріалів на суму 10 274 грн. для надання соціальних послуг з косіння трави та розпилювання деревини. Виїзд мультидисциплінарної команди у звітному періоді відбувався згідно плану 5 разів, комплексні  послуги отримали  15 осіб а саме с. Мартове  -4 особи, с. Артемівка -3 особи, с-ще. Печеніги -3 особи, с. Кицівка -3 особи, с. Новий Бурлук- 2 особи.  Також  командою надаються послуги з дрібного ремонту парканів, даху та багато іншого. За 4 місяці соціальним робітником на цьому напрямку надано 330 послуг, які одержали 91 особа. Для безперебійної роботи центру в осіньо- зимовий період закуплено 50,5 складометрів дров на суму 80 800 грн. Для роботи генератора забезпечено бензином на суму 20 180 грн. В грудні місяці установою змінено оператора каналу зв'язку ТОВ Укртелеком на ТОВ « ІНВЕСТ ТЕЛЕКОМ» для поліпшення якості мережі інтернету.

      За звітний період на обліку в КУ «ЦНСП Печенізької селищної ради» перебувало 1024 особи, з них особи з інвалідністю 134, одинокі, що не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд 89 осіб,  учасники війни 25 осіб, ветерани праці 154 особи, громадяни постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 6 осіб,  внутрішньо переміщені 22 особи, 10 ветеранів війни та демобілізовані особи, 3 інваліда війни, 10 членів сімей ветеранів та 571 особа похилого віку. Соціальними послугами охоплено  населені пункти громади; селище Печеніги соціальні послуги отримують -695 чол, с. Мартове- 101 чол, с. Артемівка -94 чол, с. Новий Бурлук - 82 чол, с. Кицівка -29 чол., с. П'ятницьке - 10 чол., с. Борщова -7 чол., с. Приморське 6 чол.

      У соціальній мережі Facebook створено сторінку де надається інформація населенню про надання соціальних послуг та роботу  КУ «ЦНСП Печенізької селищної ради» за 2024 рік було 139 публікацій. Проведено 54  наради з соціальними робітниками, для працівників центру згідно плану проведено 7 супервізій,  12  інструктажів з пожежної безпеки, 7  інструктажів з охорони праці.

        Соціальна послуга Догляд вдома надається згідно Державного стандарту надання соціальної послуги догляду вдома затвердженого  Наказом Міністерства соціальної політики України № 760 від 13.11.2013 року.

       Основні заходи, що становлять  зміст соціальної послуги догляд вдома передбачають:  допомога у веденні домашнього господарства ( придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, допомога в приготуванні їжі, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних послуг, купання, одягання, допомога на  присадибних ділянках, покіс трави, винесення сміття, доставка гуманітарної допомоги та інше)  допомога в самообслуговуванні ( дотримання особистої гігієни, обрізання нігтів, голінні, прийом ліків та інше), допомога в оформлені документів ( оформлення субсидій тощо), виклик лікаря, бесіда, інформування, консультування надання інших приватних послуг.

       За звітний період соціальну послугу догляд вдома  отримало 265 осіб яким надано 139 285 різних послуг. За 2024 рік виявлено та складено Акт оцінки потреб 78 особам, які потребують соціальної послуги догляд вдома, всім надано соціальну послугу. За звітний період померло та вибуло з різних причин 33 особи.

 З установленням диференційованої плати соціальні послуги отримали  33 особи на суму 30 099 грн. 54 коп. Кошти витрачені для забезпечення соціальних робітників спецодягом а саме зимовими курточками.  Протягом звітного періоду відповідно до Закону України « Про соціальні послуги» проводилися повторні обстеження та складено  Акти оцінки потреб для надання соціальних послуг 179 особам. Кожного кварталу проводився моніторинг та контроль якості надання соціальних послуг з метою забезпечення прав отримувачів  на отримання соціальних послуг встановленого обсягу й належної якості у відповідності до державних стандартів соціальних послуг, було здійснено 827 перевірок. При перевірці встановлено незадоволення підопічних щодо  тривалості часу який приділяється для надання соціальних послуг. Благодійником Калиновським Б.А. на постійній основі для клієнтів які отримують соціальну послугу догляд вдома  надається безкоштовне молоко, яке доставляється соціальними робітниками щотижня. Доставка гуманітарної допомоги за місцем проживання клієнтів, яка надається Печенізькою селищною військовою адміністрацією кожного місяця проводилася за допомогою  автомобіля, що значно полегшало працю соціального робітника.  

  На кожного підопічного ведеться особова справа, моніторинг надання соціальних послуг, складаються графіки відвідування підопічних та індивідуальний план надання соціальних послуг. Соціальними робітниками кожному підопічному   роздано та прочитано Пам'ятку правил пожежної безпеки у побуті.  Соціальну послугу   догляд вдома  надавали 19 соціальних робітників,  навантаження на одного  становить по 13 осіб  при нормі 6 осіб, відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 12.07.2016 р.№753.

      Соціальна послуга натуральна допомога надається згідно Державного стандарту надання соціальної послуги натуральна допомога затвердженого  Наказом Міністерства соціальної політики України №147 від 25.03.2021р.  Основні заходи що становлять зміст соціальної послуги передбачають: ремонт одягу ( дрібний), прасування, перукарські послуги, пошиття білизни, надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, надання вживаного  одягу, взуття, надання гуманітарної допомоги за наявності. За 2024 рік  на обліку перебувало  608 осіб. З установленням диференційованої плати соціальні послуги надано 25 клієнтам та  за повну плату 13 клієнтам  на суму 3 246 грн.09 коп. Послуги перукаря отримало 250 клієнтів яким надано 731 послуга, за місцем проживання послуга надана 64 клієнтам, в установі 92 клієнтам. Протягом звітного періоду для надання послуги перукаря відбувалися виїзди в с. Новий Бурлук , с. Мартове, с. Артемівка с. Кицівка с. Приморське послуги отримали  94 клієнта. Послуги швачки скористалися 174 клієнта. Видано гуманітарної допомоги, засоби гігієни ( памперси, пелюшки, серветки та інше)   115 особам. Прийнято від населення вживаного одягу 162 кілограм. Допомога вживаним одягом та взуттям надано  41 особі із них 15 дітей.

    При установі працює Пункт прокату технічних засобів реабілітації на обліку перебуває 9 осіб. Видано в тимчасове користування  13  ходунків,  5 інвалідних візків.

 Соціальна послуга соціальної адаптації  надається у відділі денного перебування згідно Державного стандарту надання соціальної послуги соціальної адаптації  затвердженого  Наказом Міністерства соціальної політики України № 514 від 18.05.2015 року.     

На обліку у відділенні денного перебування перебуває 103 особи. Протягом 2024 року надано 2795 послуг з соціальної адаптації. Протягом звітного періоду проведено 49 заняття на «Культурно-мистецькому факультеті» та 49 заняття на факультеті «Світ поезії». До Дня соборності України проведено захід у вигляді гри-брейн ринг  під назвою «Що я знаю про Україну», у заході прийняли участь 21 підопічних відділення денного перебування. Студентами факультету «Світ поезії» була організована святкова зустріч приурочена 27-річчю «Клубу любителів прекрасного» на яку було запрошено барда з м. Харків, Едуарда Гриднєва. Присутні 15 чол. До Дня 8 Березня відбувся святковий захід у формі конкурсу серед студенток університету ІІІ віку під назвою - «Нумо, пані!» Участь прийняло  6 учасниць які  презентували свої творчі вміння, знання українських традицій, кулінарні та танцювальні здібності. Присутні гості 37 чол. Всі учасники були нагороджені подарунками. До Великодня  проведено конкурс-виставку на кращу крашанку «Пасхальний вернісаж», підопічні розмальовували дерев'яні  пасхальні яйця у різній  техніці  участь прийняло  22 особи. 8 травня 2024 року до Дня пам´яті та примирення проведено лекцію на тему «Не згасити пам´яті вогонь» та виготовлено панно пам´яті з використанням власноруч виговлених стилізованих маків з фоамірану. Присутні 19 чол. До Дня вишиванки відбувся захід на якому було започатковано створення Вишиванки-оберега Печенізької громади. Вишивальницями було розроблено ескіз майбутнього оберіга та запрошено  бажаючих долучитися до цієї роботи. Всі бажаючи  отримали необхідні матеріали. Присутні були 45 чол. Також для підопічних відділення денного перебування організовано тематичну фотосесію в українському стилі під назвою «Два кольори мої, два кольори». Після фотосесії всі учасниці отримали фотокартки, роздруковані за рахунок установи. У червні студенти факультету «Світ поезії» взяли участь у відзначенні річниці з дня народження місцевого поета та краєзнавця П.П. Василенка. Присутні були 15 чол. На завершення навчального року в Університеті ІІІ віку в червні місяці проведено випускний у форматі пікніку на березі річки Сіверський Донець. Всім видано сертифікати про закінчення навчального року, вітальні листівки та солодкі подарунки.  Присутні  25 чол. 

  З липня місяця в центрі почав функціонувати клуб за інтересами «Майстриня» в с. Артемівка який налічує  11 осіб. Протягом 6 місяців проведено  12 виїздів для занять з декупажу. У серпні місяці  підопічні були запрошені та взяли участь у святкуванні свята День Незалежності  України. Також у жовтні місяці  підопічні були запрошені   до центру для відвідування майстер класу з аромотерапії, та святкування заходу до дня людей похилого віку. До Дня  Незалежності України разом з відділом культури проведено концерт на якому було представлено Вишиванку - оберіг Печенізької громади, що увійшла до книги рекордів Печеніжчини. Над створенням вишиванки працювали 29 майстринь, робота тривала протягом 3 місяців. Всі вишивальниці були відзначені подяками начальника Печенізької селищної  військової адміністрації Олександром Гусаровим. До Дня похилого віку відбувся творчий захід «Мелодія осінньої душі» за участю студентів Університету ІІІ віку та Клубу за інтересами «Майстриня»      с. Артемівка. На якому були представлені художні номери, вірші та пісні у виконанні відвідувачів центру. У заході прийняли участь 45 чол. Наприкінці жовтня, відвідувачі відділення денного перебування мали змогу дізнатися цікаві факти святкування Хелловіну та порівняти їх з традиціями святкування Велесової ночі, яка в давнину святкувалася слов´янськими народами. Захід був проведений у форматі гри брейн-ринг. Прийняли участь 18 чол.  Напередодні Різдва був проведений захід для відвідувачів Університету ІІІ віку, з переглядом художнього фільму з чаюванням та смаколиками. А після перегляду фільму була організована Різдвяна фотосесія.  З метою збереження українських традицій відвідувачами Університету ІІІ віку було виконано Різдвяні колядки та вірші.

      На всі урочисті заходи, які протягом року були організовані в нашому Центрі запрошувались почесні гості Гусаров Олександр Сергійович, Подольська Лілія Євгеніївна, Теперик Ірина Анатоліївна, які завжди радо приймали наші запрошення та відвідували заходи із врученням подарунків для відвідувачів та грошової підтримки для розвитку творчих заходів. Всі кошти були витрачені на придбання матеріалів для творчості, такі як: клейові пістолети, стержні для клейових пістолетів, атласні стрічки, бусини, еко-шнури, фетр, фоаміран, клей, заготовки для ялинкових іграшок та інше якими протягом року користувалися підопічні нашого Центру.

     У відділені денного перебування працює кімната оздоровлення де громадяни похилого  віку можуть підтримати своє здоров'я. Послуги надаються такі як масаж на масажному ліжку, пояс міостемулятор, аплікатор Ляпко, турманієва накладка на суглоби, турманієвий килим для ніг, велотренажер, еспандер, масажний м'яч та турманієвий килим. Також проводиться вимірювання тиску, експрес аналіз  крові на цукор. Обслуговано 133 особи яким надано 5337 послуг.

 

Соціальна послуга Транспортна  запрацювала з липня 2024 року. Ця послуга надається безкоштовно в межах Печенізької громади.  За 6 місяців нею скористалися 86 осіб з них, особи які перебувають на обліку у центрі- 19, та по маршрутам Печеніги- Приморське скористалися послугою -20 осіб, Печеніги-Борщова- 11 осіб, Печеніги- П'ятницьке-35 осіб.

      Соціальна послуга Інформування надавалася1025 особам з питань соціального захисту населення, надання гуманітарної допомоги, оплата комунальних послуг, пенсійні питання та інше всього надано 6687 послуг.

   Соціальна послуга Консультування  за звітний період отримали 396 клієнтів  з питань оформлення документів на субсидію, надання інформації про соціально безпечну поведінку, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації та інше Всього надано 2845 послуг.

   Соціальна послуга Представництво інтересів отримало 9 осіб. Допомога надано в оформлені або відновлені документів, сприяння в реєстрації місця проживання або перебування, відновлення родинних зв'язків, тощо.

     Соціальна послуга Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах  надається згідно Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах  затвердженого  Наказом Міністерства соціальної політики України  № 318 від 31.03.2016 року. Послуга передбачає  консультування, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача з метою моніторингу виконання завдань, спрямованих на розв'язання складної життєвої ситуації, допомога в усвідомлені значення дій, розвиток та вміння керувати ними тощо. Послугу отримали 5 сімей де проживають  15 дітей, та 5 дорослих, надано 305  послуг.

   Соціальна послуга Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти- сироти і діти, позбавлені батьківського піклування надається згідно Державного стандарту Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти- сироти і діти, позбавлені батьківського піклування затвердженого  Наказом Міністерства соціальної політики України № 1307 від 11.08.2017 р. Послуга передбачає допомогу у створені та підтримці позитивного соціально психологічного клімату в сім'ї, адаптація дитини в нових умовах, та інше . На обліку перебувало  10 родин  де проживають 15 дітей та 12 дорослих, які отримали 142 послуги.

   Соціальна послуга Посередництво включає в себе допомогу у врегулюванні конфліктів, ведення переговорів, шляхи та умови вирішення конфлікту, отримали 3 особи.

  Соціальна послуга Соціальна профілактика - це профілактика суспільно небезпечних захворювань, протиправної поведінки, інституалізація дітей та дорослих з інвалідністю, дітей з групи ризику та громадян похилого віку, дискримінації тощо, надано 1 родинам 11 послуг.

     Протягом звітного періоду до центру надійшло 39 повідомлень про постраждалих осіб від домашнього насильства а саме від психологічного насильства- 19 чол., від фізичного - 6 чол, від  економічного - 2 особи. За всіма фактами було здійснення виїзд до постраждалих осіб складено Акти оцінки потреб у надані соціальних послуг.

За 2024 рік 275 осіб звернулися  для здійснення оцінки потреб для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За всіма заявами фахівцем із соціальної роботи здійснено виїзд складено акт оцінки потреб.  

     Фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб  за 2 місяця 2024 року надано послуги з підтримки 23  ветеранам та членам їх сімей а саме, визначення проблемних питань ветерана, які потребують вирішення,  оцінки його потреб, зокрема щодо надання медичної допомоги та соціально-психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування, проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації,  інформування про державні, регіональні, місцеві програми підтримки ветеранів, консультування щодо передбачених для ветеранів законодавством можливостей, гарантій, пільг та прав.

     З 1 жовтня 2024  року згідно розпорядження № 756 від 01.10.2024р. Печенізької селищної військової адміністрації здійснено надання соціальних послуг  громадянам які проживають на території Старосалтівської селищної ради. Послуги отримали 43 родини.

Центр надання соціальних послуг постійно залучає та співпрацює з  громадськими благодійними організаціями.  Так протягом 2024 року підписано меморандум з Благодійною організацією « Благодійний фонд « Карітас Харків» та з Громадською організацією « Центр надання гуманітарної допомоги «волонтер 68». У співпраці з  Благодійним Фондом  « Право на захист» установі  надано гуманітарну допомогу у вигляді генератора, ходунків  10 шт. інвалідні візки 3шт., термоконтейнери 2 шт, ліхтарики акумуляторні маленькі 20 шт., які були видані соціальним робітникам та інше на суму 78 688,36 коп. БФ « Карітас Харків» надано допомогу гігієнічно - продуктовими наборами на суму 27 270,79 коп. які були видані особам які перебувають на обліку у центрі .

Протягом 2024 року з відвідувачами центру та працівниками  відбулося 10 зустрічей  з психологами «Міжнародного медичного корпусу» з лекціями щодо активного довголіття, підвищення впевненості в собі, психологічного та фізичного здоров´я, визначення психотипу людини, гендерної рівності та ін. Центром надання гуманітарної допомоги «Волонтер 68» протягом звітного періоду відбувалися зустрічі  в рамках проєкту «60+ активна» на яких проводились тренінги присвячені темам актуальним для нашого сьогодення, таким як "Гендерно зумовлене насильство", «Домашнє насилля», вправи для здорового тіла, здорове харчування та інші. Також було проведено майстр-класи з виготовлення поробок з підручних матеріалів для декору інтер´єру та виготовлення корисних цукерок. Відбулося 10 зустрічей.

Протягом жовтня-грудня 2024 року відбулося залучення до нашого Центру волонтерів громадської організації «Грін-Ландія», гуманітарної організації «Handicap Internation», та благодійного фонду «Мирне небо», якими для відвідувачів та працівників центру було проведено лекції на теми: психологічного та емоційного розвантаження, подолання стресу а також проведено різноманітні майстер - класи. Всього відбулося 20 зустрічей.

Пропозиції та пріоритети щодо планування розвитку системи соціальних послуг.

1. Соціальні послуги необхідно наблизити до отримувачів та  поліпшити їх якість шляхом зменшення навантаження на соціального робітника.

2. Розвиток мережі соціальних послуг у громаді,  а саме  запровадити соціальну послугу підтриманого проживання для одиноких або одиноко проживаючих людей. Відкрити центр або послугу життєстійкості шляхом надання штатної одиниці психолога.

Перспективи розвитку та план на 2025 рік:

-продовжувати роботу щодо виявлення осіб похилого віку та інвалідів, які знаходяться в складних життєвих обставинах для надання соціальних послуг;

- продовжувати роботу з сім'ями які потрапили в складні життєві обставини або можуть потрапити, для мінімізації таких обставин;

- продовжувати роботу з підприємцями та організаціями різних форм власності, з метою залучення благодійної та спонсорської допомоги;

- збільшення штатних одиниць соціальних робітників до 35 осіб;

- збільшення заробітної плати  до 12 000 грн. соціальним робітникам;

- запровадження нової соціальної послуги прання шляхом проведення ремонту  кімнати та закупки пральних машин;

- придбання для кімнати оздоровлення масажер  для ніг;

- придбання проектору для надання соціальної  послуги соціальна адаптація;

- придбання двох принтерів МФУ;

 

Проблемні питання:

 - Приміщення установи потребує ремонту даху та поточного внутрішнього ремонту.   

- Встановлення охоронної системи  або камер спостереження так, як приміщення знаходиться  без охорони.

-  Забезпечення соціальних робітників спеціальним одягом, взуттям ( халати, фартухи, чоботи гумові, кросівки, сумки та інше);

       Дуже важливо, що у нашій громаді функціонує  Центр надання соціальних послуг, який завдяки підтримці  та допомозі влади  у цей не легкий  час працює та розвивається, надає клієнтам  якісні соціальні послуги про, що свідчать подяки від підопічних в Книзі скарг, відгуків та пропозицій.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь