ПЕЧЕНІЗЬКА ТА ХОРОЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ СТАЛИ ПАРТНЕРАМИ у національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»
ПЕЧЕНІЗЬКА ТА ХОРОЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ СТАЛИ ПАРТНЕРАМИ у національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
"Пліч-о-пліч: згуртовані громади"– це загальнонаціональний проєкт, ініційований Міністерством розвитку громад та територій України, мета якого – згуртування громад для підтримки й відновлення територій, що постраждали від війни. Завдяки такій співпраці громади-партнери допомагають громадам-форпостам у відновленні інфраструктури, забезпеченні базових потреб населення, організації спільних заходів тощо.
Цей проєкт є не лише відповіддю на виклики війни, а й важливим кроком для побудови згуртованої та стійкої країни.
- 7 квітня делегація Хорольської територіальної громади Лубенського району Полтавської області відвідала Печенізьку громаду. У її складі - очільник громади, міський голова Сергій Михайлович Волошин, Карманська Яна Юріївна – начальник відділу з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою виконкому Хорольської міської ради, Григораш Ірина Олександрівна – начальник відділу інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та організаційної роботи виконкому Хорольської міської ради, Поклад Тетяна Віталіївна – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради/Сергій Волошин має чудову команду, яка працює на благо Хорольської міської територіальної громади та готова допомогти Печенізькій громаді.
- Делегацію Печенізької громади представляли її очільник, начальник Печенізької СВА Олександр Гусаров та керівники й фахівці селищної ради та підприємств громади.
На початку зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів, які віддали свої життя за нашу незалежність і свободу, та мирних жителів, які стали жертвами російської агресії.
Підготували для гостей відеопрезентацію про життя Печенізької громади у мирний час, в умовах війни й про зміни, які відбулися після повномасштабного вторгнення. Представники Хорольської громади презентували свою громаду. Під час спілкування за круглим столом обговорили спільні можливі ініціативи та співпрацю в галузях освіти, культури, соціальних напрямках тощо.
Ключовим моментом зустрічі стало підписання Меморандуму про співробітництво між територіальними громадами у формі партнерства.
В ході візиту гості з Хоролу побачили руйнування й пошкодження, які завдали російські окупанти Печенізькій громаді та її закладам освіти, виробничим підприємствам. Побачили хорольці й «дорогу життя» - єдиний в 2022 році шлях на підконтрольну Україні територію для мешканців Луганської та Харківської областей, який став порятунком для багатьох тисяч жителів. Серед відвіданих підприємств - ПрАТ "Печенізьке рибоводне господарство", Печенізький ліцей ім. Г.Семирадського, Центр дитячої та юнацької творчості, Мартівський ліцей та дитячий садок.
Підсумовуючи першу зустріч, ми щиро дякуємо новим друзям Печеніжчини, які готові стати пліч-о-пліч з нами в тяжкий час війни.
Вважаємо, що проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» - це вагомий крок у посиленні соціальної стабільності та адаптації населення до кризових умов, проведенні культурно-освітніх, спортивних, громадських, комунікаційних та інших заходів, що сприятимуть згуртованості територіальних громад та підтримці людей, а також реалізації спільних соціально-економічних ініціатив.
Хорольський край – давня слов’янська земля. Літописне місто Хорол - одне з найдревніших на Полтавщині. Тут поєдналися краса і щедрість природи та багата історія. Печеніжчина ж — один з форпостів стійкості Харківщини!
Віримо, що наша співпраця не обмежиться вказаним проєктом, а в подальшому переросте з міцну дружбу, яка матиме своє продовження у взаємовигідних побратимських стосунках.
Дякуємо нашим колегам з Хорольської міської ради. Завжди раді новим друзям!
Єднання українців — єднання громад — єднання країни!
Разом ми сильніші!