ПРАВО НА КВАРТИРУ: ЯК ДОВЕСТИ СВОЮ ВЛАСНІСТЬ БЕЗ ЗАЙВИХ ТУРБОТ

Дата: 04.06.2025 08:45
Кількість переглядів: 28

У світі, де правова визначеність є запорука спокою, кожному власнику квартири в Україні варто знати, які документи підтверджують його законне право на житло. Адже відсутність хоча б одного важливого паперу може перетворити буденну справу: продаж, дарування чи спадкування на справжній юридичний лабіринт.

Фото без опису

Отже, громадянам важливо знати, що основними документами, які підтверджують право власності на нерухомість є:

  • Договір купівлі-продажу, дарування чи міни – це нотаріально засвідчений документ, який підтверджує передачу прав власності від однієї особи до іншої.
  • Свідоцтво про право власності – документ, що видавався до 2013 року і підтверджував право власності на нерухомість. Нині його замінює виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  • Виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – це сучасний офіційний документ, що містить інформацію про зареєстровані права на нерухомість та їх обтяження.
  • Свідоцтво про право на спадщину. Воно видається нотаріусом і підтверджує перехід права власності на нерухомість у порядку спадкування.
  • Рішення суду. У випадках, коли право власності встановлено або визнано судом.
  • Свідоцтво про приватизацію. Документ, що підтверджує перехід об'єкта з державної або комунальної власності у приватну.

Водночас потрібно також знати, що прописка (реєстрація місця проживання) не є підтвердженням права власності на нерухомість. Вона лише засвідчує факт проживання особи за певною адресою і не надає жодних майнових прав на об'єкт.

Варто зазначити, що перевірка правовстановлюючих документів є обов'язковою перед здійсненням будь-яких угод з нерухомістю. Належне оформлення та зберігання документів, що підтверджують ваше право власності, є запорукою захисту ваших майнових прав та уникнення можливих юридичних проблем у майбутньому.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь